Oro linijų reikalavimai keliaujantiems su augintiniais

Susikrovus lagaminą ir akimirkai prisėdus kavos puodeliui prieš kelionę, apninka liūdesys. Liūdesys žvelgiant į katinėlio ar šunelio akis, kai jis pradeda uostinėti retkarčiais iš spintos traukiamą kelionių atributiką. Jis supranta, kad teks išsiskirti, tačiau visada gyvuoja viltis, kad apsigalvosite. O apsigalvoti galite ir gyvūnėlio ėmimas, bei transportavimas lėktuvu yra jūsų pasirinkimas. Asmeniškai patartume trumpoms kelionėms to nedaryti (dėl gyvūno patiriamo streso skrydžio metu), tačiau ilgiems išvykimams gyvūno transportavimas lėktuvu turi nemažai reikalavimų.

 • Reikia atitikti 4 punktus, dėl augintinių gabenimo į ES šalis
 • Reikia atitikti oro uosto reikalavimus
 • Reikia atitikti oro skrydžių bendrovės keliamus reikalavimus

Reikalavimai šunų, kačių ir šeškų skraidinimui iš ES šalių į Lietuvos Respubliką ar kitas ES šalis:

 • Ženklinimas (turi būti paženklintas poodine mikroschema)
 • Vakcinacija nuo pasiutligės (vyresniems nei 3 mėn. ir atlikta ne mažiau kaip 21 diena iki gyvūno vežimo į kitą ES valstybę)
 • Gyvūno augintinio pasas arba veterinarijos sertifikatas (sertifikatas tinka tik tuomet, jei gyvūnas gimė ne ES šalyje ir keliauja iš jos).
 • Gydymas nuo echinokokozės (papildomai reikalingas tik šunims ir tik vykstant į Jungtinę Karalystę, Airiją, Suomiją ir Maltą iš bet kurios šalies). Veterinarijos gydytojas turi suduoti veterinarinius vaistus ne daugiau kaip prieš 120 valandų ir ne mažiau nei prieš 24 valandas iki planuojamo jų įvežimo į nurodytas šalis.

Oro uosto keliami reikalavimai:

 • Gyvūnas turi būti saugioje kelioninėje dėžėje arba narve;
 • Užtikrinti, kad gyvūnas turėtų pakankamai vietos narve (galėtų atsistoti, apsisukti, pamankštinti kojas) ir užtektinai maisto kelionei;
 • Kelioninė dėžė ar narvas turi būti švarus, saugus, nepraleidžiantis drėgmės, gerai vėdinamas bent iš trijų pusių, paženklintas skiriamosiomis etiketėmis, be ratukų;
 • Kelioninė dėžė ar narvas turi būti pagaminti iš stiklo pluošto, metalo, standžios plastmasės, suvirinto metalo tinklelio, medžio masyvo arba faneros. Jie negali būti pagaminti iš vielinio tinklelio. Tokie konteineriai netinka oro transportui;
 • Turite turėti visų privalomų gyvūno skiepų patvirtinimus, sertifikatus ir leidimus įsivežti gyvūną į kelionės tikslo šalį.

Oro transporto bendrovių reikalavimai

Šie reikalavimai susideda iš gyvūnėlio (su dėže) svorio ir išmatavimų. Norime pabrėžti, kad dvi populiariausios Lietuvoje pigių skrydžių bendrovės: Ryanair ir Wizzair gyvūnų negabena. Bendrovės, kurios užsiima šia veikla yra surašytos lentelėje. Tačiau visada prieš skrydį pasitikrinkite su oro skrydžių bendrove ar nepasikeitė reikalavimai.

suo

Linkime malonių akimirkų su savo augintiniais bet kuriame pasaulio krašte!

Daugiau informacijos:

www.airbaltic.com

www.norwegian.com

www.lufthansa.com

www.finnair.com

www.flysas.com

www.lot.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s