Top 10 filmų apie keliones, kurie įkvepia leistis į nuotykius!

Atrinkome 10 mūsų manymu geriausių šio amžiaus filmų apie keliones (tiksliau aštuoni yra šio amžiaus ir du praeito amžiaus pačios pabaigos). Stengėmės, kad filmai atspindėtų tą tikrąją keliautojo dvasią ir paskatintų pažinti save per kelionę. Jeigu praleidome Jūsų manymu filmą tinkantį šiuos apibūdinimus, prašome informuoti mus apie tai kontaktų skiltyje. Malonaus ir dvasingo žiūrėjimo.

 1. „Kelias“ (The Way)

Pažinti save yra daug sunkiau, nei pažinti išorinį pasaulį. Todėl tokiam pažinimui reikia netradicinių priemonių. Filmas iš pirmo žvilgsnio atskleidžia Ispanijoje esančio „El camino de Santiago“ (Jokūbo kelias) žavesį. Tačiau mūsų manymu filmas orientuotas į išsilaisvinimą ir užsibrėžto tikslo siekimą, kuris padeda suvokti koks esi žmogus. Po filmo praėjus kiek laiko, užsidėkite ausines ir paklausykite jo garso takelį. Užsimerkus pajauskite, kaip mediatorius paliečia stygas, kaip iškyla Ispanijos vaizdai, kaip tampate žmogumi su kitokiu požiūriu į kelionę.

 1. „Kelyje su Dardžylingu“ (The Darjeeling limited)


Filmo apibūdinimą geriausiai atspindėtų frazė „ ar galime būti draugai tikrame gyvenime ne kaip broliai, o kaip žmonės“. Čia tikrasis gyvenimas ir gyvenimas kelionės metu yra atskiriami, tarsi priešingybės. Kodėl? Nes labai sunku protu suvokti, kad nuotykiai, nusivylimai ir viską lydinti meilė gali užimti didesnę gyvenimo dalį, nei viena išvyka. Egzistuodami nepamirškite gyventi ir pažiūrėję šį filmą pamatysite, kaip tai yra smagu. Beje Adriano Brody, kad ir kiek vaidintų įvairių personažų – mums vis atrodo, kad jis tuoj prisės prie pianino ir savo juokingai liūdnu veidu pradės skambinti.

  1. „Pėdsakai“ (Tracks)

Ar kada buvote dykumoje vieni, kai aplinkui tik vėjo suneštos smėlio sankaupos. Kai apima nesaugumo jausmas ir viską persmelkia tyla. Tyla, kuri tampa per garsi, kad išgyventum nesusiėmęs rankų už galvos. Filmas apie moters kelionę kupranugarių apsuptyje per dykumą su labai paprastu paaiškinimu – o kodėl gi ne? Tačiau tai, kas įvyksta kelionės metu pakeičia jos gyvenimą ir pasaulio supratimą. Pėdsakai smėlyje yra laikinumo simbolis, kaip ir gyvenimas. Žiūrėdami šį filmą pajausite, kaip vėjas jums pažers saujelę smėlio – ims perštėti akys. Neišsigąskite, tai laikina.

  1. „Kelyje“ (On the road)

Ar skaitėte Džeko Keruako knygą? Mūsų manymu ji buvo labai revoliucinga, o čia jos ekranizacija (K. Stiuart čia nesikandžioja). Saksofonas, tų laikų muzika mus nukelia į utopinį pasaulį, kuriame gyvenimas alsavo už kiekvieno kampo. Pasaulį, kuriame žmonės mylėjo visa esybe, o ne iki antro žvilgsnio. Šoko ne televizijos projektuose, o savo gyvenimo šokį. Galėtų būti tokia tradicija, kad baigus mokyklą paaugliams, prieš stojant į universitetus duotų metus laisvės pasibastyti po pasaulį ir prieš išlydint į kelionę parodytų šį filmą (manome iškritusių po pirmo kurso būtų daug mažiau).

  1. ,,Valgyk, melskis, mylėk“ (Eat pray love)

Kai suvokiate, kad išsiskyrę parduotuvėje, susitinkate prie kasos su ne tomis pačiomis prekėmis. Kai individualių poreikių tenkinimas tampa svarbesnis už artimo žmogaus neišsakytas svajones ir žiūrėdami vienas kitam į akis, sugebate tai daryti su nekintamais 120/80 degančiais ant kraujo spaudimo matuoklio – tada santuokoje duoti įžadai išblėso. Šis filmas atskleidžia moters išgyvenusios skyrybas kelionę po skirtingas kultūras, pasaulėžiūras ir įsitikinimus. Kaip tai paliečia ją kaip asmenybę, kaip joje gimsta malda tiesiogine ir perkeltine prasme. Beje šiam filmui J. Roberts turbūt tinka labiausiai.

  1. ,,Septyneri metai Tibete“ (Seven years in Tibet)

Tegul vėjas išvalo tavo sielą, o gongo dūžiai pažadina širdį. Tai filmas, kurį žiūrint kūnu bėgioja šiurpuliukai. Bėgioja taip ilgai, kad susigyveni su tuo ir tai tęsiasi, net pasibaigus filmui. Rytietiškos kultūros skirtumai, radikalūs personažų pateikimai, net blondiniškos B. Pito sruogos čia atrodo tobulai sugula į scenarijų, kuris pasakoja apie žmogaus valios ribas arba jų nebuvimą. Pasakoja apie kelionę, kuri nesibaigia pasiekus galutinį tikslą, nes tai kelionė į savęs pažinimą. Nuostabūs vaizdai, mūsų manymu vienos labiausiai vertų aplankyti valstybių ir nepriekaištinga aktorių vaidyba šį filmą padaro vienu geriausių netik apie keliones, bet ir apskritai sukurtų filmų.

  1. ,,Prieš saulėtekį“ (Before sunrise)

Traukinys, turbūt yra romantiškiausia transporto priemonė, o tas kelio ruožas nuo Budapešto iki Vienos jau tapęs kultiniu. Tai filmas, kuris parodo kas būna, kai du žmonės leidžia matyti akims ir kalbėti širdžiai visiškai nekreipdami dėmesio, kaip tai atrodys iš šalies. Visas filmas, tarsi lėtas saldainio vyniojimas iš popierėlio, užuodžiant jo skleidžiamą aromatą, jaučiant burnoje pasklindantį saldumo jausmą. Tai filmas apie kiekvieną iš mūsų, kai bent vieną kartą gyvenime laukiame, kad nepatekėtų saulė, sustotų laikas ir liktume įkalinti vienas kito glėbyje.

  1. ,,Kelionė be ribų“ (The road within),,

Mūsų manymu, tai geriausias filmas apie keliones, kuris sugeba sugretinti dramos ir komedijos elementus. Čia neišvysite gražių gamtos vaizdų, tai labiau kelionė į sugebėjimą gyventi taisyklių apribotame pasaulyje, pagal savo nuostatas. Kiek reikia valios anoreksikei suvalgyti pilną lėkšte maisto, bakterijų bijančiam vaikinui be pirštinių paliesti durų rankeną ar sergant Tureto sindromu ramiai išbūti bent vieną dieną. Tos valios kiekio sveikas žmogus nesuvokia, bando įsivaizduoti, tačiau bent dešimt kartų sumažina tą kiekį. Prieš žiūrint filmą pagalvokite apie savo didžiausias baimes, kaip Jūs elgsitės su jomis prieš jūsų valią suartėję?

  1. ,,Laukinė“ (Wild)

Vieną dieną supranti, kad gyvenimas tave užhipnotizavo ir jau kurį laiką gyveni ne savo gyvenimą. Tą akimirką priimi sprendimus neįvertindamas galimų pasekmių, tačiau būtent tie sprendimai gali tave dar išgelbėti. Filmas, tai moters kova su pačia savimi beveik 1800km trunkančioje kelionėje. Gamta, žmonės, ekstremaliose situacijose priimti sprendimai, viskas tampa raktu nuo vaikystėje uždarytų durų. Durų už kurių tau skirtas laikas būti laimingu. Filme išgryninami šeimos ryšiai, beprasmiškumo jausmas ir žingsniai, kuriais sniege žengia tavo grobis, draugas ar tiesiog vienatvės iškankintos vaizduotės vaisius.

  1. ,,Atgal į gamtą“ (Into the wild)

Su lyg akimirka, kai Kristoferis sudegina paskutinius dolerius, jis tampa gamtos vaiku. Pilnas ambicijų nukeliauti į Aliaską vaikinas peržengia informacinių technologijų nualintas miesto sienas ir išsilaisvina. Pavydėtina laisvė vaikiną taip užvaldo, kad bežiūrint filmą norisi pakelti nykštį ir laukti pakeleivingos mašinos, nori šaukti kartu kalnams ir akimis palydėti viršutinį ardo sluoksnį paliekančius saulės spindulius. Mūsų nuomone, tai geriausias filmas apie kelionę, gyvenimo kelionę, kuri nesibaigia net pasisotinus raudonų miško uogų. Pažiūrėjus filmą, ta kelionės dvasia lieka mumyse ir ima vilioti, beatodairiškai šnibždėti į ausį šiaurės vėjo pakuždėtus žodžius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s