10 nemokamų mobiliųjų programėlių, kurios naudingos keliaujant užsienyje

ipad-632394_1920

Šiais technologijų laikais išmanusis telefonas, planšetinis ar nešiojamas kompiuteris tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Todėl pasistenkime išnaudoti mums siūlomus inovatyvius sprendimus ir palengvinti (o gal net ir pagyvinti) mūsų keliones, trumpas ar kiek ilgesnes išvykas į užsienį. Šiame straipsnyje atrinkome 10 naudingų nemokamų mobiliųjų programėlių (jos galioja tiek Android, tiek „obuoliuko“ operacinėms sistemoms).

  • Wi-Fi prieigos ieškiklis

Keturių raidžių kombinacija „Wi-Fi“ šiais laikais yra tokia svarbi, kaip degalinė automobiliui. Ypač užsienyje, kai yra brangus interneto ryšys (jei nenaudojate vietinės kortelės), wi-fi suteikia mums galimybę sekti pasaulio naujienas, užsakyti bilietus, susirasti kavinę ar reikiamas paslaugas teikiančią parduotuvę. Rekomenduojame parsisiųsti programėlių gebančių tokius interneto šaltinius surasti. Viena tokių programėlių – „Wi-Fi finder“.

Programėlėje yra daug prieigos taškų, kuriose teikiamos mokamos arba nemokamos interneto paslaugos. Ši programėlė veikia abiejose operacinėse sistemose ir kas svarbiausia veikia „offline“ rėžimu.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Wifi Analyzer“, „Wiffinity“

  • Trip planner sygic (tripomatic)

Vienas svarbiausių žingsnių, kuriuos turite atlikti rengiantis kelionei, tai susiplanuoti savo dienotvarkę (kur eisite, ką norėsite pamatyti, ką paragauti). Kad nepasiklystumėte informacijos sraute, rekomenduojame programėlę „Trip planner sygic“, kadangi ją naudojamės mes kiekvieną kartą keliaudami į užsienį, tai galime patikinti, kad tai verta jūsų užimtų megabaitų telefone ar planšetiniame kompiuteryje.

Čia rasite viską, ko jums gali prireikti. Nuo objektų, kuriuos norite apžiūrėti. Maisto įstaigų, kurias norite aplankyti, ar tiesiog maršrutų, kuriais norite pasiekti norimą vietovę. Programėlė (įvairios jos versijos) pritaikyta visoms operacinėms sistemoms, yra nemokama ir veikia „offline“ rėžimu.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Tripadvisor“ miestų gidas, „trip mate“ (Android sistemoje).

  • Airbnb

Susiplanavus kelionės maršrutą, lankomus objektus reikia pagalvoti ir apie apgyvendinimo įstaigą. Dažniausiai renkamės viešbučius, apartamentus užsakinėdami juos „booking“ ar „hotels“ sistemose. Tačiau kartais norisi pajausti tikrą šalies ritmą, pamatyti kaip vietiniai gyvena iš tikrųjų (arba sutaupyti pinigų apsigyvenant pas vietinius). Šiam tikslui nepamainoma programėle yra – „Airbnb“. Asmeniškai mes, jos dėka apsigyvenome Izraelyje (Tel Avive) ir tai buvo kupinas įspūdžių ir kultūrinių žinių praturtintas sprendimas.

Programėle veikia visose operacinėse sistemos, yra nemokama ir leidžia susirasti labai paprastai nakvynės vietą jūsų norimame mieste. Kaina lyginant su viešbučiais yra ženkliai mažesnė, be to galima rinktis ar norite gyventi kartu su šeimininkais, ar nuomotis apartamentus vieni. Atsiskaitymas už paslaugas yra patogus ir tikrai veikiantis be problemų (pinigus nuomotojai gauna iš šios sistemos, tada kai nuomininkas lieka patenkintas savo nakvyne), todėl nebijokite ir drąsiai išbandykite svetimų kultūrų gyvenimo ypatumus daug artimesniu būdu, nei apsistodami viešbutyje.

Užsiregistruokite ir gaukite 20€ pirmam užsakymui čia

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Booking“ , „Agoda“ – viešbučių, apartamentų nuoma.

  • „Kayak“

Norint vienoje vietoje turėti skrydžių planavimo įrankį, automobilių nuomos ar viešbučių užsakymo instrumentą, „Kayak“ yra geriausias pasirinkimas. Išskirtinis programėlės bruožas yra jos paprastumas ir daugiafunkcinis panaudojimas. Programėlė yra nemokama ir suderinama su visomis operacinėmis sistemomis.

KAYAK iš daugelio šimtų aviakompanijų ir kelionių portalų surenka bei pateikia informaciją apie maršrutus, kainas, įmanomas alternatyvas, o pirkti pasirinktų paslaugų vartotojas nukreipiamas į pardavėjų tinklalapius.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Skyscanner“ – jei kalbame apie skrydžių paiešką; „Worldmate“

  • „Google maps“ (offline versija)

Viena iš svarbiausių programėlių, kurios dėka žemėlapių stoka niekada jūsų nevargins. Čia galite nustatyti savo būvimo vietą, rasti reikiamą maršrutą ir kas svarbiausia visa tai veikia „offline“ rėžimu (Nustatyti savo buvimo vietą galite judindami žemėlapį arba per paieškos laukelį. Pasirinkite norimą vietą ir nustatykite, kad vieta būtų rodoma „offline“ režimu).

Alternatyvų šiai programėlei yra labai daug, tačiau ne visos jos yra funkcionalios, veikia „offline“ rėžimu ar yra nemokamos, kas suteikia „Google maps“ išskirtinumą. „Google“ kompanija bendradarbiaudama su daugeliu kompanijų sukūrė tokius patogius įrankius, kaip „Waze“ – tai GPS programėlė, kuri nurodys jums tikslų kelią norima linkme. Kas svarbiausia, čia galėsite išvengti kamščių ar susidariusių spūsčių keliuose.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Waze“, „Mapfactor“

  • „BringFido“ (iOS)

Keliaujate su savo augintiniu? Nuostabi programėlė (išsivysčiusioms šiame sektoriuje šalims), kuri leis jums rasti parkus, kuriuose galima pavedžioti augintinius. Padės rasti kavines ar viešbučius, kuriuose augintiniai yra laukiami.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Vetfinder“

  • „Weather Channel“

Keliaujate į valstybę ir nežinote ar jums prireiks skėčio? O gal ten du mėnesius pranašaujama, kad nebus lietaus ar priešingai pils lietus kiaurą dieną. Jums reikia programėlės, kuri tiksliai pateiktų orų prognozes kelios dienomis į priekį (tiksliai nusakyti orus kelioms savaitėms į priekį yra neįmanoma jokia sistema, nes atsiranda faktorių, kurių net ir šiuolaikiniai kompiuteriai negali įvertinti).  Taigi viena iš daugybės tokių programėlių – „Weather Channel“.

Ji veikia Android ir iOS operacinėse sistemose ir yra nemokama. Jos dizainas itin patrauklus, o naudojimasis labai paprastas.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Lietuviški“ orai „Orai“;Google maps“ orai.

  • „XE Currency“

Kartais atsitinka taip, kad kelionės metu pasimetame dėl pinigų vertės. Mums taip nutiko keliaujant po Balkanus, nes valiutos keitėsi su lyg kiekviena pravažiuota valstybe (denarai, lekai, markės, kunos ir pan.). Kad nepasimestume įvertindami piniginę išraišką labai patogu turėti programėlę galinčią kiekvienu momentu įvertinti kiek užsienio valiuta sudaro eurų ar atvirkščiai. Viena tokių programėlių – „XE Currency“.

Programėlė veikia „offline“ rėžimu, tik aišku prisijungus prie „WiFi“ reiktų atnaujinti valiutų kursus.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Currency“.

  • „RunGo“

Sportas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, ir net atostogų metu nėra didesnio malonumo, kai anksti ryte prabėgti paplūdimiu, užsienio miestų parkais, jaukiomis gatvelėmis. Kad ši kelionė nepasibaigtų paklydimu yra sukurta programėle „RunGo“, kuri padės Jums rasti tinkamą bėgiojimui maršrutą. Nubraižys bėgiojimo trajektoriją, kuria galėsite pasigirti socialiniuose tinkluose.

Programėlė yra nemokama, veikia „offline“ rėžimu ir yra suderinama su pagrindinėmis operacinėmis sistemomis.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Grunner“, „route logger“

  • „Retrica“

Kelionės yra neatsiejamos su fotografavimu. Visada norime įamžinti jums patinkantį kultūrinį objektą, gamtos stebuklą ar tiesiog artimojo šypsena Koliziejaus pašonėje. Tačiau ne visada po ranka turime profesionalų fotoaparatą. Paprastumo dėlei nuotraukas „darome“ su telefonais ar planšetiniais kompiuteriais. Jais padarytos nuotraukos ne visada mums patinka, todėl norime specialių efektų, išryšinti ar tiesiog sulietį kokį nors objektą. Tokios funkcijos yra įdiegtos į išmaniuosius telefonus, tačiau yra sukurta daug programėlių, kurios tikrai nepaliks abejingų dėl jais „pagražintų“ kadrų.

Viena tokių programėlių – „Retrica“. Tačiau neapsiribokite ja. Išbandykite „Camera360 Ultimate“, kuri vien iš pavadinimo aišku leis sukurti panoramines nuotraukas. Taip pat ši programėlė palaiko sinchronizaciją su asmenukių lazdomis.

Alternatyvos šiai programėlei yra: „Camera360 Ultimate“, „VSCO Cam“, „Snapseed“, „Afterlight“,“Picsart“, „Camera+“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s