Top 10 slidinėjimo trasų kaimyninėje Latvijoje

freerider-498473_1280

 

Milžinų kalnas (Netoli Jūrmalos, Latvija)

„Milzkalns“ yra bene populiariausia slidinėjimo vieta Latvijoje. Čia yra įrengta aštuonios skirtingo ilgio trasos, kurios pritaikytos ir profesionalams ir pradedantiesiems. Pastatyti septyni modernūs keltuvai. Ypatingai aštrių pojūčių mėgėjams yra pritaikytas bordercross nusileidimo takas su big-air tramplynais. Pradedantiesiems – vaikų kalnelis, skirtas ne tik mažiesiems nutrūktgalviams, bet ir kiekvienam norinčiam pramokti slidinėti. Neslidinėjantiems – Rogučių kalnas.

Tikslus adresas: “Dižkalni“, Smārdes valsčius, Engures kraštas, Latvija, LV-3148

Daugiau informacijos: http://www.milzkalns.lv/

 

Žagarkalnis (Cesis, Latvija)

„Žagarkalns“ turi keletą trasų. Viena jų – Miško trasa kuri yra 420 m ilgio, su didžiausiu Žagarkalne aukščių skirtumu. Ši trasa viena iš įdomiausių Žagarkalne, nes jos reljefas įvairiuose ruožuose skiriasi, be to, dalis trasos driekiasi per mišką. Borderkroso trasa ir „Big Air“ tramplynas. Ši trasa kintančio reljefo su staigiais posūkiais. Nusileidimo plokštė 8 ir 12 m. „VOLVO“ vaikų parkas – tai nuožulni trasa, kur viskas pritaikyta saugiam vaikų ir suaugusiųjų mokymui. Trasą sudaro vienas 100 m ilgio šlaitas, kuriame įrengtas keltuvas su virve.

Tikslus adresas: Žagarkalns, Drabešu pagasts, LV 4140

Daugiau informacijos: http://www.zagarkalns.lv/lt/

 

canada-877358_1920.jpg

 

„Mežezers“ (Plavinas, Latvija)

„Mežezers“ komplekse gerai jausis kiekvienas  – ir naujokai, ir ramų slidinėjimą mėgstantys slidininkai, ir patyrę slidininkai, ir snieglentininkai. „Mežezers“ kalne įrengti du inkariniai keltuvai, slidininkai gali slidinėti  aštuoniomis skirtingomis trasomis, kurių ilgis nuo 250 m iki 700 m.  Bendras trasų ilgis siekia 1450 m. Aukščio skirtumas yra didesnis kaip 70 m. Pagal aukščio skirtumą šis kalnas yra vienas aukščiausių Latvijoje. Aštresnių pojūčių mėgėjams siūloma išbandyti statesnį šlaitą, kuriame įrengta 300 m ilgio trasa. Yra įrengta speciali trasa pradedantiesiems ir vaikams.

Tikslus adresas: Plavino apylinkė, Plavinas, „Mežezers”, LV-5120

Daugiau informacijos: http://mezezers.lv/

 

Riekstukalnis (Balduonė, Latvija)

„Riekstukalns“ įsikūręs netoli „Balduone“ miesto, 30 kilometrų nuo Rygos. Skirtingose trasose aukštis svyruoja nuo 42 iki 47 metrų. „Riekstukalns“ gerai žinoma žiemos sporto vieta. 2005 metais ji buvo visiškai atnaujinta. Čia taip pat galima rasti 4 skirtingų sudėtingumo lygių slalomo trasas, kurių ilgis 250 – 420 metrų, 150 metrų ilgio trasą pradedantiesiems. Taip pat įrengtas sniego parkas snieglentininkams bei rogučių trasa.

Tikslus adresas: „Riekstukalns-3“, Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125

Daugiau informacijos: http://riekstukalns.lv/lt/

 

female-15877_1920

 

Viešūra (Lido) kalnas (Maduona, Latvija)

Maduonos rajonas Latvijoje yra ne tik šalčiausias, bet ir sniegingiausias. Tai žiemos pramogų centras. Net 140 dienų per metus čia laikosi sniegas. Maduonos rajone yra net aštuonios pačios aukščiausios Latvijos kalvos: Gaizinkalnis, Mažasis Gaizinkalnis, Sirdskalnis, Abrienas, Kelenas ir kt.

Vienoje iš jų (Lido kalne) įrengta 5 kalnų slidinėjimo trasos, kurių nusileidimo ilgis net iki 500 m. Veikia 5 keltuvai. Trys iš jų skirti vaikams. Dirba instruktoriai. Šalia įsikūrusi kavinė ir viešbutis.

Tikslus adresas: “Kalna Dzīšļī“, Vestienas pag., Madonas novads, Vestiena, LV-4855, Latvija

Daugiau informacijos: http://viesurakalns.lv/

 

„Kordes trase“ (Sigulda, Latvija)

Šiame slidinėjimo centre esantis kalnas laikomas vienu ekstremaliausių Latvijoje. Slidinėjimo centre yra dvi trasos. Ilgis: 275 m. ir 160 m. Aukštis: 84 m. ir 30 m. Veikia du keltuvai. Nuomojamas slalomo inventorius, snieglentės. Įrengta sniego patranka, sniego traktorius.

Tikslus adresas: Kordes trase, Sigulda. Koordinatės (57.150654   24.831427), Latvija

Daugiau informacijos: http://www.kordestrase.lv

 

skis-584600_1920

 

„Ramkalni“ (Netoli Siguldos, Latvija)

Slidinėjimo trasa “Ramkalni“ siūlo dvi 200 m ilgio nuokalnes: viena jų puikiai tiks slidinėti kartu visai šeimai, o antroji – aštresnių pojūčių bei snieglenčių mėgėjams. Šioje trasoje yra vienas didelis ir keletas mažesnių tramplynų. Abi trasos aprūpintos patogiais “inkarų“ keltuvais. Žinoma, „Ramkalniuose“ yra ir sniego patrankos, sniego traktorius, tad sniego danga čia nuolat tvarkinga ir prižiūrėta.

Tikslus adresas: “Vītiņkalni“, Inčukalna novads, Inčukalna pagasts, LV-2141, Latvija

Daugiau informacijos: http://www.ramkalni.lv/#

 

„Baili trase“ (Netoli Valmieros, Latvija)

„Baili“ yra nutolęs 107 kilometrus nuo Latvijos sostinės Rygos. Slidinėjimo centras susideda iš keturių trasų, kurių ilgiausia 180 metrų. Į viršų kelia septyni keltuvai. Įprastai žiemos sezonas prasideda gruodį ir baigiasi paskutinę kovo savaitę. Per visą žiemos sezoną visose kalvose naudojamos sniego mašinos.

Tikslus adresas: “Baiļi” Beverīnas novads, Kauguru pagasts, LV-4224 , Latvija

Daugiau informacijos: http://baili.lv/

 

„Zviedru cepure“ (Sabilė, Latvija)

Kai tik prasideda pirmieji šalčiai, esi kviečiamas mėgautis žiemos malonumais! Gali slidinėti ar čiuožti snieglentėmis naudodamas savo įrangą ar išsinuomoti pas mus. Slidinėjimo centre “Švedų kepurė“ yra trys trasos ir kalva vaikams. Savaitgaliais dirba instruktoriai. Linksmybės kalnuose niekada nesibaigia!

Tikslus adresas: “Piltiņi“, Matkules pagasts, Kandavas novads, LV-3294, Latvija

Daugiau informacijos: http://www.zviedrucepure.lv/

 

„Reina trase“ (Sigulda, Latvija)

Veikia 6 trasos, kurių ilgis 150-300m, halfpaip parkas – 100m. Pradedančiųjų trasa yra tokia žema ir plati, kad kiekvienas gali čia be baimės čiuožti net ir pirmą kartą. Veikia vaikų parkas. Vaikai iki 7 metų įleidžiami nemokamai prižiūrint tėvams.

Tikslus adresas: “Kalnzaķi“, Krimuldas novads, LV-2144, Latvija

Daugiau informacijos: http://www.reinatrase.lv

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s