“Airbnb” – kas tai? Kokie privalumai ir trūkumai

15863804877_918c967e08_b

Kas yra Airbnb?

Jeigu keliaujate į užsienį, tada be lėktuvo bilietų reikia pagalvoti ir apie apgyvendinimo įstaigą. Gerai jei toje šalyje turite giminaičių, kurie gali jus mielai priimti. Tačiau gyvenimas yra paradoksalus ir kartais nutinka, kad ir pas giminaičius apsistoti nenorite (dėl jų įpročių klausinėti kada pagaliau vesite ar ištekėsite, kodėl nevalgote mėsos, juk taip skanu ir pan.). Tada renkatės viešbutį (hotelį, hostelį, nakvynės namus). Šiame straipsnyje norime supažindinti su dar viena galimybe, tai apsistoti pas nepažįstamus žmones jūsų sutartam terminui (tai gali būti ir viena diena ir visa vasara, jei ruošiatės dirbti sezoninį darbą).

Trumpas „Airbnb“ aprašymas būtų toks: žmonės išnuomoja kambarius arba butus, kuriais tuo metu nesinaudoja (gali būtų variantų, kai gyvenama kartu su šeimininku). Už tai buto, kambario ar namo šeimininkai gauna pinigus, tačiau ne iš jūsų, o iš „Airbnb“ sistemos (kuriai Jūs pinigus pervedėte prieš susiruošdami į kelionę). Pinigus nuomotojas gauna tik tada, kai nuomininkas lieka patenkintas apgyvendinimu, todėl tai yra tikrai saugu ir patogu (patys tai išbandėme).

4305284430_9d3570ecb4_o.jpg

Kokie yra „Airbnb“ pliusai?

 • Pirmiausia, tai yra kaina. Mes nuomojomės kambarį Izraelyje šios sistemos pagalba (nuomos periodas buvo trys naktys). Tai už suteiktas paslaugas sutaupėme dvigubai, negu būtume pasirinkę viešbutį ar hostelį. Ypač tai aktualu, kai valstybė yra „brangi“ ir viešbučių booking.com sistemoje nerandate pasirinkus filtrą iki 50€ už naktį.
 • Antra yra didesnis apgyvenimo įstaigų pasirinkimas. Turiu omenyje, kad tai gali būti jachta, loftas, nestandartinių matmenų butas, ar tiesiog namas kurį matėte animaciniame filme „Aukštyn“.
 • Trečia, jei nusprendėte nuomotis kambarį kartu su šeimininkais, tai gali būtų labai racionalūs kultūriniai mainai. Siūlytume Gruzijoje rinktis būtent tokį apgyvendinimo būdą (juk žinote kokie gruzinai yra draugiški žmonės). Žmonės registruojantys šioje sistemoje tikrai nėra aferistai ir sau beatodairiškos naudos reikalaujantys asmenys. Dažniausiai jie jums suteiks tokią informaciją apie miestą, kurios tikrai nerasite lankstinukuose ar miesto žinynuose. Žmonės žmonėms gali daug geriau perteikti miesto dvasią, nei popierius ar kompiuterio ekranas.

Kokie yra „Airbnb“ minusai?

 • Būkime objektyvūs, visada kas neša naudą, turi šiokį tokį ir šešėlį. Tas šešėlis šiuo  atveju yra tai, kad viešbučiuose jūs galite gauti maitinimą (pagal pasirinktą tipą), savo ruožtu „Airbnb“ sistemoje galite jo ir negauti (tačiau viskas priklauso nuo žmonių draugiškumo). Beje yra speciali „varnelė“ pasirenkant būstą, dėl maitinimo. Asmeniškai mums pietūs buvo pasiūlyti, tiesiog iš draugiškumo ir tikrai ne už papildomą mokestį.
 • Higiena yra atskiras klausimas (ar bus rankšluosčiai, dušo reikmenys, plaukų džiovintuvas čia reikia išsiaiškinti iš anksto).
 • Bendravimo klausimas. Jeigu jūs esate uždaras žmogus, visada viską darantis vienas ir pasirenkate šią paslaugą (gyventi su šeimininkais) tai gali būti jums psichologiškai kliūtis. Tuomet rinkitės gyventi be šeimininkų. Tačiau asmeniškai mes patartume, rinktis gerai įvertintą variantą su šeimininkais, būtent dėl jų įžvalgų miesto pažinimo klausimais. Nes vietiniai tikrai geriau pažįsta savo gimtąjį kraštą, jų papročius, nei kelionių agentūros vadybininkas.

UŽSISAKANT NAKVYNĘ PIRMĄ KARTĄ pasinaudokite nuoroda, su kuria gausite 20€ nuolaidą pirmajam savo užsakymui.

Užsiregistruokite Airbnb sistemoje ir gaukite 25€ pirmajam užsakymui >>

Kaip užsiregistruoti „Airbnb“?

 1. Paspauskite aukščiau paminėtą nuorodą.
 2. Paspauskite „Sign up“
 3. Pasirinkite „Create an account using my e-mail address“ arba prisijunkite su savo Facebook paskyra.
 4. Užpildykite prašomą informaciją.
 5. Ir viskas, dabar gavote nuolaidą, savo pirmai rezervacijai.
 6. Ieškokite nakvynės užsienyje, o nuolaida bus automatiškai suteikta prie apmokėjimo.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis būstą per „Airbnb“

Pagrindiniai yra trys apgyvendinimo tipai: Entire place (reiškiantis visą plotą ir yra populiarus pasirinkimas didesnei kompanijai). Private room (privatus kambarys, kai turėsite savo atskirą kambarį, tačiau kituose kambariuose gali gyventi kiti nuomininkai ar šeimininkai). Share room (kai patalpa kurioje miegosite gali būti apgyvendinami ir kiti žmonės, paprastai tai yra pats pigiausias nakvynės būdas).

Apgyvendinimo įstaigas galite rinktis pagal kainą (tai atlikite „price range“ pagalba).

Toliau labai svarbi atšaukimo galimybė ir čia vėlgi yra pagrindiniai trys tipai: Flexible (pranešus prieš vieną dieną iki turimos atvykimo datos gražinami visi pinigai). Moderate (pranešus prieš penkias dienas iki turimos atvykimo datos gražinami visi pinigai). Strict (pranešus prieš savaitę gražinama pusė sumokėtų pinigų).

„Airbnb“ atsiliepimai

Čia, kaip atliekant bet kokį pirkimą internetu nepatingėkite apie tai daugiau pasidomėti. Paskaitykite kitų žmonių atsiliepimus apie jūsų pasirinktą apgyvenimo vietą. Galbūt jie jums padės apsispręsti. Pavyzdžiui gali būti paminėta, kad šeimininkai yra labai draugiški, tačiau jų namai pilni gyvūnų iškamšų ir pietums jie vaišina kiaulienos, jautienos patiekalais visai pamiršdami daržoves, o jūs esate vegetaras ar veganas. Tada toks apsilankymas namuose jums paliks nemalonius prisiminimus.

Kadangi kelionę planuojate patys, todėl pasistenkite susirinkti kiek įmanoma daugiau informacijos ir apie šeimininkus ir apie rajoną, kuriame yra jų namai. Galbūt jie įsikūrę už miesto, o viešas transportas yra retai kursuojantis.

Nepamirškite ir patys palikti atsiliepimų, kad lengviau būtų apsispręsti kitiems turistams.

Papildomi mokesčiai

Yra trys mokesčiai, kurie yra tikrai suprantami, todėl neturėtų Jūsų nustebinti: Cleaning fee – (valymo mokestis, kuris nepriklauso nuo jūsų apsistojamo laiko). Service fee – Airbnb imamas mokestis už tokios nuomos galimybę. Security Deposit – kuris yra gražinamas, jeigu šeimininkas nepareiškia pretenzijų dėl turto sugadinimo.

Smagių įspūdžių kelionėse ir šiltų (ta prasme malonių) šeimininkų!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s