Ką verta žinoti apie kelionės draudimą ir kodėl svarbu juo pasirūpinti

adventure-1850912_1920

Tas saldus žodis – kelionės. Planuojame, svajojame ir galiausiai keliaujame. Tačiau, kad ir kaip nesinorėtų, reikia pagalvoti ir apie tykančias negandas. Lietuvoje viską pažįstame, pavojingesnius rajonus aplenkiame, sugedus mašinai verčiame „švogerį“ iš lovos. Tuo tarpu užsienyje (jei vykstame ne pas giminaičius) esame vieni, kartais net nemokame vietinės kalbos. Todėl kad ir kaip nesinorėtų leisti pinigų dalykams, kurie gali ir neįvykti – siūlome primygtinai į tai atkreipti dėmesį.

Pakalbėsime apie kelionės draudimą, kuris nėra jau toks baisus žvėris (plėšiantis pinigus) kaip iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti. Ypač, kai susirenki ir išanalizuoji bent jau preliminarią informaciją. Taigi kelionės draudimą galima „įsigyti“ trimis populiariausiais atvejais:

  1. Kelionės draudimą gaunant su kreditine kortele.

  2. Ligonių kasose išsiimant ESDK kortelę.

  3. Perkant kelionių draudimo polisą.

Kelionių draudimas su kreditine kortele

Kreditinė kortelė yra geras sprendimas, turintis daug pritaikymo sričių. Jau nekalbant apie patogų skrydžio bilietų įsigijimą, viešbučių rezervavimą, automobilio nuomą. Su kreditine kortele automatiškai gaunate kelionės draudimą sau ir savo šeimos nariams. Tačiau gerai išstudijuokite kokios tai draudimo rūšys ir kokia suma padengiami nuostoliai. Kuo kortelė „įtakingesnė“ tuo daugiau draudimo rūšių apima (kaip pavyzdžiui bagažo draudimą, lėktuvo vėlavimo draudimą).  Tačiau atkreipkite dėmesį, kad draudimas su kreditine kortele, kiekvienoje srityje yra „siauras“. Pavyzdžiui: jeigu yra apdraudžiamos ir traumos, draudimo apsauga yra suteikiama tik siauram konkrečių pasekmių sąrašui, (tik tam tikriems kaulų lūžiams arba minkštų audinių sužalojimams).

Daugiau informacijos apie savo kreditinės kortelės galimybes galite rasti savo banko internetiniame puslapyje.

Kelionių draudimas su ESDK kortele

ESDK – Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama ligonių kasose nemokamai. Tačiau dažniausiai ką gauni nemokamai nėra ypač naudinga ir būti ramiam vien su šia kortele nereikėtų. Jos dėka, jums bus suteikta skubi medicininė pagalba nemokamai, tačiau už papildomas sveikatos priežiūros paslaugas teks susimokėti. Kita vertus ESDK kortelė neatlygina išlaidų susijusių su jūsų lėktuvo vėlavimu, bagažo praradimu ar jo sugadinimu. Atkreipkite dėmesį, kad yra šalys (Belgija, Prancūzija), kuriose reikia pirmiausia susimokėti už gydymą, o tik po to patirtos išlaidos yra kompensuojamos turint vienokį ar kitokį draudimą. Todėl prieš vykstant į konkrečią šalį pravartu išsiaiškinti kokia nelaimės atveju suteikiamos pagalbos tvarka ten vykdoma.

Europos sveikatos draudimo kortelę  išduoda teritorinės ligonių kasos arba jų atstovai savivaldybėse. Kortelė išduodama ir keičiama tik apdraustojo prašymu.

Prašymo išduoti kortelę blanką galite gauti teritorinėje ligonių kasoje arba iš teritorinės ligonių kasos atstovo savivaldybėje. Prašymo blankas taip pat skelbiamas Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir teritorinių ligonių kasų interneto svetainėse.

Daugiau informacijos apie ESDK kortelės galimybes galite rasti internetiniame puslapyje: http://www.vlk.lt/

Kelionių draudimas perkant draudimo polisą

Jeigu draudimas galiojantis su kreditine kortele ar ESDK kortele buvo nemokamas, tai už draudimo polisą reikės susimokėti. Tačiau reikėtų pradėti nuo gerosios pusės, čia jūs susimokėsite būtent už tą draudimą kurio jūs norite. Pavyzdžiui jūs galite rinktis draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, finansinių nuostolių draudimą ar kokią kitą rūšį (galite rinktis ir visas).

Yra keturi pagrindiniai veiksniai nuo kurių priklauso tokio draudimo kaina:

  • Kelionės trukmės bei tikslo
  • Jūsų amžiaus
  • Pasirinktų draudimo apsaugos sąlygų
  • Šalies į kurią vykstate

Perkant draudimą, kaina gali išaugti dėl jums nereikalingų sąlygų. Pavyzdžiui nemokėsite už bagažo draudimą, jei keliaujate vien tik su rankiniu bagažu. Gali būti įtrauktas į punktus civilinės vairuotojų atsakomybės draudimas, o jūs paprasčiausiai nevairuojate. Todėl labai gerai perskaitykite visas draudimo polise išdėstytas sąlygas ir pasirinkite tokį draudimą, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Jeigu norite surasti pigiausią draudimą, galite užsukti į www.draudimas.lt ir čia per kelias minutes susirasti pigiausią jūsų pasirinktas sąlygas atitinkantį pasiūlymą.

Populiariausios kelionių draudimo rūšys:

Medicininių išlaidų draudimas

Šis draudimas yra būtinas. Apsidraudus šiuo draudimu jums bus atlygintos išlaidos patirtos dėl užsienyje netikėtai prasidėjusios ūminės ligos ar ten patirto nelaimingo atsitikimo (būtino pervežimo į ligoninę ar iš vienos ligoninė į kitą, taip pat pargabenimo į Lietuvą).

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų

Apsidraudus šiuo draudimu jums bus atlygintos išlaidos patirtos dėl kaulų lūžių, traumų, nudegimų. Galima rinktis draudimų komplektą, kuris apima šį ir prieš tai paminėtą draudimą – paprastai tokiam komplektui taikoma didelė nuolaida.

Finansinių nuostolių draudimas

Apsidraudus šiuo draudimu jums bus atlygintos išlaidos patirtos dėl skrydžių vėlavimo, netikėto grįžimo nebaigus visos kelionės, nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos ir pan.

Civilinės atsakomybės draudimas

Apsidraudus šiuo draudimu jums bus atlygintos išlaidos patirtos dėl jūsų sukelto pavojaus kitam žmogui arba jo turtui. Pavyzdžiui važiuojant dviračiu Paryžiuje užsižiūrėjote į Eifelio bokštą ir partrenkėte kitą žmogų, kuris patyrė sužalojimus. Tokiu pačiu principu galėjote apgadinti kitą transporto priemonę ir pan.

Bagažo draudimas

Turbūt matėte video medžiagą, kaip oro bendrovės elgiasi su Jūsų registruotu bagažu. Neretai pasitaiko darbuotojų, kurie šiek tiek palengvina jūsų bagažo turinį. Būtent dėl šių nemalonių atsitikimų jus gelbsti bagažo draudimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s