Bilietai

Apsilankyk Kopenhagoje ir pažink paslaptingąją Kristianiją! Skrydžiai, tik 19,98€ į abi puses!

6231628727_638dec11b3_b

Kristianija

Kristijanija (daniškai: Fristaden Christiania) – Kopenhagos rajonas, kitaip dar vadinamas Laisvės miestu. Amo saloje įsikūręs miestelis, po Tivolio sodų yra antroji pagal lankomumą turistų atrakcija Danijos sostinėje. Kristijanija, kasmet pritraukia apie pusę milijono turistų.

34 hektarų dydžio komunoje, esančioje vos už kilometro nuo Danijos karalienės rezidencijos, šiuo metu gyvena apie 850 gyventojų. Dauguma jų visuomenės nustatytoms normoms nepaklūstantys žmonės: hipiai, pankai, menininkai, valkatos, muzikantai ir kiti.

Bendruomenė

Fristaden Christiania – miestas mieste. Iš pirmo žvilgsnio gal kažkuo primena mūsų Užupio respubliką, tačiau skirtumų per daug, kad būtų galima lyginti. Didžiąją dalį jo gyventojų sudaro menininkai, amatininkai, muzikantai, hipiai, svajotojai, klajotojai po pasaulį, laisvo mąstymo žmonės, kurie nusivylę dabartine vartotojiška visuomene ir norintys susikurti sau alternatyvią gyvenamąją vietą. Todėl atmosfera ten ir keista, kartais netgi bauginanti, bet tuo pačiu ir labai įdomi. Kristijanijos gyventojai savęs nelaiko Kopenhagos gyventojais, jie save vadina kristijanitais. Jų šiuo metu yra apie 850. Dauguma namų, sklypų ar pastatų ten saviti meno kūriniai su įvairiais apipavidalinimais, paveikslais išmargintom sienom. Didžioji bendruomenės dalis labai aktyviai reiškiasi socialinėse akcijose – muzika, piešiniais, eisenomis, parodomis ar kitokiais būdais stengdamasi atkreipti visuomenės dėmesį į šių laikų pasaulio problemas. Skirtingai nuo valdžios bandomos prilipdyti etiketės, kad Kristijanija tai „supuvęs kvartalas, kuriame klesti nusikalstamumas, narkotikai ir smurtas“, jie save laiko “į ekologiją orientuotu miestu, paremtu kuklia ekonomika ir plačia savivalda”.

Šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Kristijanija

 

Kaunas – Kopenhaga – Kaunas  19,98€

Data Išvykimo laikas Atvykimo laikas Kaina Kompanija
Kaunas – Kopenhaga 2017-05-17 06:25 06:50 9,99 Ryanair
Kopenhaga – Kaunas 2017-05-20 12:10 14:35 9,99 Ryanair

Bilietus įsigykite Ryanair.com svetainėje

(Bilietų kainos greit keičiasi)

Pigių oro bendrovių reikalavimai rankiniam ir registruotam bagažui >>

Viešasis transportas iš oro uosto į miesto centrą >>

Į ką atkreipti dėmesį renkantis apgyvendinimo įstaigą atostogoms >>

Kaip keliauti savarankiškai

Ką veikti Kopenhagoje ir lankomų vietų adresai >>

Norite sutaupyti? Rinkitės apgyvendinimą per Airbnb! Galite išsinuomoti apartamentus, vilą, privatų kambarį arba lovą bendrame kambaryje.

 Išsirinkite pigiausią nakvynę ir gaukite 25€ dovanų >>

hotel-1979406_1920

Advertisements

Parašykite komentarą