Pilys, kurias verta aplankyti, 10 įspūdingiausių pilių Europoje

Pilys – neatsiejama Europos istorijos dalis. Jos buvo mūrytos, medinės ar statomos iš plytų. Dažniausiai paskirtis bovo gynybiniams tikslams. Bėgant laikui vienos pilys sunyko, kitos buvo išsaugotos, rekonstruotos, tad dabar turime galimybę apsilankyti pilyse įvairiuose Europos miestuose ir pajusti Viduramžišką dvasią, pasinerti į vaizduotės gelmes ir atkurti praėjusius įvykius klausantis istorinių pasakojimų.

Šiljono pilis

35379850644_f93d568e17_k

Šiljono pilis pastatyta Ženevos ežero saloje, Vo kantone, vakarų Šveicarijoje. Tai yra gynybinė viduramžių pilis, pastatyta XI – XIIIa., romaninio/gotikinio stiliaus. Tai viena geriausiai išlikusių viduramžiais statytų pilių. Yra išlikęs gynybinių sienų žiedas, išorinė mūro siena, o viduje galima pamatyti tapybos fragmenų. Nuo XIIIa. pilis buvo Savojos tvirtovė, kur veikė valstybinis kalėjimas. 1530 – 1536m. jame kalėjo šveicarų istorikas Francois Bonivard, kurio istorija aprašyta poemoje ,,Šiljono kalinys“, autorius britų rašytojas Džrdžas Baironas. Šiljono pilis yra vienas iš didžiausių turistų traukos objektų Šveicarijoje.

Adresas: Av. de Chillon 21, CH 1820 Veytaux / Montreux

Marienburgo pilis

29911009840_f045a8acb3_k

Marienburgo pilis XIIIa. pastatyta Teutonų ordino, dabartinės Lenkijos šiaurėje, Malborke, prie Nogato upės. Ši pilis yra viena iš geriausiai išlikusių viduramžių statinių Vidurio ir Rytų Europoje. Marienburgo pilis 1997m. įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Pilies ansamblis formavosi net šešis šimtmečius XII – XVIIIa. Šiuo metu pilyje yra įkurtas muziejus, kuriame veikia parodos, taip pat rengiami spektakliai. Muziejus vykdo įvairiapusę kultūrinę, šviečiamąją veiklą, rengiantis didžiuslius tarptautinius parodų projektus. Muziejus vienas moderniausių ir gausiausiai lankomas Lenkijoje.

Starościńska 1, 82-200 Malbork, Lenkija

Noišvanšteino pilis

castle-2602220_1920

Noišvanšteino pilis pastatyta Bavarijoje, Vokietijoje. Savo idėją įgyvendino Bavarijos karalius Liudvikas II. Karalius Liudvikas II buvo įkvėptas padavimų ir Richardo Vagnerio operų, kurios įkūnija vokiečių legendas. Karalius projektavo pilį su bokštais ir mažais smailiais bokšteliais, taip pat suprojektavo dirbtinę olą, kuri dekoruota net keliais imantriais stiklais. Deja karalius Liudvikas savo pasakų namais džiaugėsi neilgai, vos po 100 dienų, kai Liudvikas II įsikraustė į naująją buveinę, buvo paskelbtas negalinčiu valdyti ir iškeldintas į kitą vietą, kur ir mirė.

Adresas: Neuschwansteinstraße 20, 87645 Schwangau, Vokietija

Hohencolernų pilis

swabian-alb-2721017_1920

Hohencolernų pilis yra 50km nutolusi į pietus nuo Štutgarto, Vokietijoje. Pilis pastatyta Hohencolerno kalno viršūnėje, 855 metrų aukštyje, Švalbijos Alpėse. Pilies sienos atkartoja kalno kontūrus, todėl atrodo lyg neatskiriama gamtovaizdžio dalis. Pilies statytojai turėjo aiškų supratimą, kaip turėtų atrodyti tikra viduramžiška riterių buveinė. Hohencolernų pilis neatsilieka savo didybe nuo ją supančių peizažų.
Pirmą kartą pilis buvo paminėta 1267m., bet manoma, kad ji buvo statyta gerokai anksčiau XI a.
Hohencolernų pilis šiuio metu yra privati nuosavybė.

Adresas: 72379 Burg Hohenzollern, Vokietija

Konvio pilis

conwy-72273

Viduražiška Konvio pilis pastatyta Konvyje, Šiaurinėje pakrantėje. Ją pastatė Edvardas I, Velso užkariavimo metais tarp 1283 – 1289 metų. Per keletą ateinančių šimtmečių pilis vaidino svarbų vaidmenį keliuose karuose. Pagal UNESCO vertinimus Konvio pilis yra vienas geriausių XIII amžiaus pabaigos ir XIV amžiaus pradžios karo architektūros epochoje. Pilis pastatyta iš vietinių ir importuotų akmenų. Istorikas Jeremy Ashbee pilį apibūdino, kaip geriausiai išsaugotą viduramžių privačių karališkųjų rūmų kompleksą Anglijoje ir Velse.

Adresas: Rose Hill St, Conwy LL32 8AY, Jungtinė Karalystė

Spišo pilis

spis-castle-1633042_1920

Spišo pilis, tai senovinis pilių kompleksas pastatytas XI – XII a. sandūroje ir tai yra didžiausias toks pilių kompleksas Vidurio Europoje. Pilis įsikūrusi Šiaurės Rytų Slovakijoje, Spišo regione, šalia Spisške Podhradie miestelio.
Viduramžiais Spišo pilių kompleksas buvo politinis, administracinis, ekonominis bei kurtūrinis Spiš grafystės centras.
Pilis gausiai lankoma turistų, 2006 metais apsilankė 170 000 žmonių. Pilių komplekse filmuojamos scenos tokiems filmamas kaip: Drakono širdis 1996 m. , Feniksas 1997 m. , Liūtas žiemą 2003 m., Paskutinis legionas 2006 m.

Adresas: 053 61 Žehra, Slovakija

Rumeli Hisari pilis

3257117467_41011e57da_o

Rumeli Hisari pilis pastatyta Stambulo miesto centre, Turkijoje. Ši pilis laikoma viena gražiausių Stambulo pilių. Pilis buvo pastatyta per 139 dienas, statybos vyko greitai, nes turkai neturėjo daug laiko pasiruošti puolimui prieš užkovojant Stambulą Mechmedui II. Tvirtovę statė patys geriausi statybininkai ir meistrai, todėl viskas buvo atlikta pagal planą. Pilis buvo baigta statyti 1452 metais.
Tvirtovės paskirtis buvo atskirti Konstantinopolį nuo Juodosios jūros, sutrukdyti priešų laivams išsilaipinti Bosforo pakrantėje. Po puolimo pilis buvo tapusi kalėjimu ir muitinės postu.

Adresas: Yahya Kemal Cad, Sariyer

Bodiamo pilis

bodiam-castle-944093_1920

Bodiamo pilis, tai tvirtovė prie Roterio upės, Rytų Sasekso grafystėje, pietų Anglijoje. Tai viena iš labiausiai žinomų pilių Anglijoje. Šią vandens apsuptą pilį įsakė pastatyti Ričardas II, 1385m. Pilies paskirtis buvo gynybinė nuo galimo Prancūzijos puolimo. Bet tuo pačiu pilis buvo įrengta gyvenimui joje. Prabangi apdaila leido suprasti apie šeimininkų galią ir turtus.
1815 metais norėta pilį nugriauti, tačiau tam paprieštaravo Džonas Fuleris ir Badiamo pilį nupirko, taip suteikdamas jai šansą išlikti, bet galiausiai pilis buvo parduota valstybei.

Bodiam, Robertsbridge TN32 5UA, Jungtinė Karalystė

Brano pilis

Castelul_Bran

Brano pilis, dar kitaip vadinama Drakulos pilimi – žymus objektas Rumunijoje, Brano mieste. Tvirtovė išsidėsčiusi tarp Transilvanijos ir Valakijos regionų. Pilis siejama su Drakulos legenda.
Kiekvienais metais Brano pilį aplankos gausūs turistų srautai. Pilies erdvėse esponuojama meno kurinių bei baldų kolekcija, kurią surinko Rumunijos karalienė Marija. O jei norite pamatyti Rumunijos valstiečių darbo įrankius, klėtį ir kitus gyvenamuosius pastatus, rasite muziejuje po atviru dangumi kalno apačioje.

Adresas: Strada General Traian Moșoiu 24, Bran 507025, Rumunija

Segovijos pilis

alcazar-1786536_1920

Segovijos pilis, kuri dar vadinama Alkasaras yra įsitaisiusi Segovijos mieste, Ispanijoje. Tai viduramžiška pilis su smailiais bokšteliais ir dantytomis sienomis.
Viduramžiais Segovijos pilis buvo naudojama gynybiniais tikslais, taip pat tai buvo viena Iš mėgstamiausių Kastilijos karalystės valdovų rezidencija. Vėliau kelis šimtmečius čia veikė kalėjimas. XVIIIa. čia įsikūrė Karališkoji artilerijos mokykla.
Šiuo metu Segovijos pilyje esančios menės ir kitos patalpos yra atviros lankytojams.

Adresas: Plaza Reina Victoria Eugenia, s/n, 40003 Segovia, Ispanija

Jei norite naujienas sužinoti pirmieji – spauskite ,,Like“ kurdabar.lt Facebook paskyroje  ir užsiprenumeruokite naujienas, kaip tai padaryti:

kaip sekti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s