Informacija apie Ispaniją – ką pamatyti, kaip keliauti, ko paragauti?

spain-379535_1920

Oficialus pavadinimas
Ispanijos karalystė

Sostinė
Madridas

Valstybinė kalba
Ispanų

Didžiausias miestas
Madridas

Plotas
504 782 km/kv

Gyventojų skaičius 2017m
46 070 146

Valiuta
Euras

Ispanijos karalystė įsikūrusi Pirėnų pusiasalyje, Europos pietvakariuose. Ribojasi su Prancūzija, Portugalija, Andora ir Gibraltaru. Ispaniją supa Atlanto vandenynas ir Vidružemio jūra.
Ispanija garsi flamenko šokiais, korida, tradicijomis ir žinoma istorija. Ispanai pasižymi svetingumu ir  vaišingumu, dalinasi plačiomis šypsenomis.
Ispanija yra viena kalnuočiausių šalių Europoje, kurią lenkia tik Šveicarija. Aukščiausia viršukalnė – Teidės ugnikalnis 3715m, Ispanijai priklausančioje Tenerifės saloje, Kanarų salyne.
Ispanijai priklauso Kanarų ir Balearų salynai.
Kanarų salos – rytinėje vidurio Atlanto dalyje, netoli nuo Maroko pietinės pakrantės. Salyną sudaro septynios pagrindinės salos: Tenerifė, Gran Kanarija, Fuerteventūra, Lanzarotė, La Gomera, El Hiero, La Palma.
Balearų salynas yra Viduržemio jūros vakaruose, didžiausia sala Maljorka, taip pat Balearų salynui priklauso Menorka, Ibisa, Kabrera, Formentera.

Klimatas Ispanijoje

Klimatas Ispanijoje labai įvairus ypač žiemą. Drėgniausia šalies šiaurėje, taip pat šioje dalyje dangus debesuotas ištisus metus, ypatingai tai juntama Galisijoje. Vasaros sausos, karštos ir saulėtos yra pietinėje ir rytinėje pakrantėje, žiemos švelnios, kartais palyja. Centrinėje šalies dalyje rudenį ir pavasarį dažnas reiškinys – lietus, žiemą temperatūra nukrinta žemiau nulio, o vasaros sausos ir labai karštos. Centrinę Ispanijos dalį galima pavadinti kontrastiškiausia kalbant apie klimatą.

Žymiausi Ispanijos miestai

palace-1910258_1920

Madridas >> – Ispanijos sostinė įsikūrusi centrinėje šalies dalyje. Madride yra tarptautinis oro uostas, taip pat šis miestas yra administracinis ir ekonominis centras, susisiekimo mazgas.
Barselona >> – Katalonijos regiono sostinė, šalies šiaurės rytuose. Barselona vienas svarbiausių visos Ispanijos ekonomikos ir kultūros centras. Yra didelis jūrų uostas, tarptautinis oro uostas.
Valensija >> – miestas rytų Ispanijoje prie Viduržemio jūros, tai trečias pagal dydį Ispanijos miestas. Kovo mėnesį Valensijoje vyksta Falles festivalis, taip pat šis miestas tituluojamas Paelijos gimtine.
Malaga – miestas įsikūręs Andalūzijos regione, Ispanijos pietuose, netoli Gibraltaro. Tai viena svarbiausių ir populiariausių turistinių zonų Ispanijoje.
Sevilija – miestas Ispanijos pietuose. Iš Sevilijos į savo žygius iškeliavo Vasko de Gama ir Kristupas Kolumbas. Dauguma miesto lankomų objektų yra susiję su Viduramžiais.
Bilbao – miestas greta Baskijos įlankos, Ispanijos šiaurėje, Baskijoje. Miestas apsuptas aukštų kalvų.
Salamanka – miestas Šiaurės Vakarinėje Ispanijos dalyje.
Granada – miestas Andalūzijos regione, Siera Nevada kalnų papėdėje.
Kordoba – miestas pietų Ispanijoje, Andalūzijos regione. Vienas žymiausių Ispanijos miestų, kuriame yra išlikę daug senovės elementų.
Benidormas – miestas Ispanijos Pietinėje dalyje prie Viduržemio jūros. Šis miestas laikomas vienu iš didžiausių kurortų Europoje.
Alikantė – uostamiestis prie Viduržemio jūros. Alikantės provincijoje gausu gražių gamtos kampelių paplūdimių.

Populliariausi kurortai Ispanijoje

spain-2769294_1920

Costa Brava – pakrantės regionas Katalonijoje, netoli Barselonos ir tęsiasi iki Prancūzijos sienos. Čia rasite labai gražią gamtą, gerus paplūdimius ir viską ko gali prireikti turistui.
Blanesas – jaukus ir ramus kurortas, įsikūręs pietinėje Costa Bravos dalyje. Šiame miestelyje galėsite pasigrožėti senąja architektūra, aplankyti didžiulį botanikos sodą, kur pamatysite daugybę egzotiškų augalų.
Costa Dorada arba kitaip vadinamas Auksiniu krantu – kurortas nutolęs į pietus nuo Barselonos. Čia paplūdimiai tęsiasi net keletą kilometrų, smėlis auksinės spalvos, o jūra gylėja negreit, tad šiuos paplūdimius įpatingai mėgsta šeimos su vaikais.
La Pineda – čia galima mėgautis pasivaikščiojimais gražiai sutvarkytomis krantinėmis, apsilankyti įspūdingame vandens parke ,,Aquapolis“, galėsite mėgautis nacionaliniais patiekalais kavinėse ir restoranuose.
Ljored de Maras – tai vienas populiariausių ir didžiausių kurortų Costa Bravos pakrantėje. Per visą miestą tęsiasi nuostabus paplūdimys, o už miesto galite rasti vaizingus uolėtus ir pušimis apaugusius krantus.
Santa Suzana – vienas geriausiai išvystytų turistinių miestelių Ispanijoje. Čia rasite plačią smulkaus žvyro paplūdimio juostą. Mieste galėsite pasivažinėti traukinuku, kuris kursuoja nuo viešbučių iki istorinio Santa Suzana miestelio.
Salou – kurortas nutolęs į pietus nuo Barselonos. Šiame kurorte rasite žavingus smėlio paplūdimius, palmių alėjas bei mažas įlankėles. Visai netoli yra atrakcionų parkas ,,Por Aventura“, tad vaikai nenuobodžiaus.
Tosa de Maras – į šiaurę nuo Barselonos nutolęs kurortas. Šis kurortas dar vadinamas Viduržemio jūros perlu, nes čia driekiasi auksiniai paplūdimiai, virš mažos įlankėlės yra iškilęs senovinis miestas – tvirtovė.
Benalmadena – kurortas nutolęs 13km nuo Malagos. Čia galima pasimėgauti Andalūzijos virtuvės valgiais, nuvykti į Tivoli pramogų parką.
Estepona – kurortas nuo Malagos nutolęs apie 75km. Tai puikus kurortas su viduramžišku senamiesčiu, jaukiomis kavinukėmis, siauromis gatvelėmis, gražia jachtų prieplauka.
Marbella – tai žymus ir brangus kurortas, kuris nutolęs nuo Malagos 50km. Šiame kurorte rasite puikių viešbučių, smėlio paplūdimių, restoranų, jaukių mažų kavinukių, kazino. Čia mėgsta atostogauti žymūs žmonės, muzikantai, kino žvaigždės.
Toremolinas – šį kurortą esantį visai netoli Malagos labai mėgsta Šiaurės Europos poilsiautojai. Paplūdimiuose veiklos ras netik vandens sporto entuziastai, bet ir vaikai.

Ispanijos virtuvė / ko paragauti Ispanijoje

tomato-soup-2288056_1920

Ispanijoje gausiai naudojamas alyvuogių aliejus, jūros gėrybės, daržovės ir vaisiai. Sriubos Ispanijos virtuvėje nepopuliarios, vietoje jų renakmasi salotas, bet verta paminėti, kad kaikuriuose regionuose gaminama šalta sriuba Gaspačo, kuri gaminama iš pomidorų, agurkų, paprikų, pagardinama svogūnais, česnakais, bazilikais. O salotos dažniausiai gaminamos iš salotų lapų, pomidorų bei alyvuogių ir svogūnų.
Ispaniški užkandžiai tapas – tai populiariausias užkandis, kuris valgomas rankomis, prieš pietus ar vakarienę. Užkadis susidada iš mažų sumuštinukų arba atskirų plonai pjaustytų produktų.
Tradicinis Ispanijos valgis Paelija (Paella), kurios gimtinė – Valensija, tai patiekalas iš ryžių, tradiciškai su jūros gėrybėmis, bet galima rasti ir kitokių variacijų, taip pat paelija gali pasimėgauti ir vegetarai, veganai – gaminama su daržovėmis. Paprastai patiekiama  didelėje kaptuvėje, kuri gali būti didesnė nei metro skersmens. Paelija gardinama šafranu ir alyvuogių aliejumi.

6394583261_c0680449b1_b
Jūros gėrybės ir mėsa skirtinguose regionuose populiarūs vis kitokie patiekalai, nuo krevečių iki kiaulienos karbonado.
Pan con Tomate, tai duona patepta pomidorų padažu, aplieta tyru alyvuogių aliejumi ir pabarstyta druska.
Vynas ir Sangrija – populiariausi Ispanijos gėrimai, kuriuos vietiniai mėgsta gurkšnoti valgio metu.
Desertai
Tarta de Santiago – šaltas migdolinis pyragas, kilęs iš Galisijos regiono.
Flan – riebus drebučių desertas gaminamas iš pieno, kiaušinių ir cukrau, o iškepus apliejamas karameliniu padažu.
Churros arba Chocholate con Churros – tai keptos spurgų juostelės, lazdelės, dažnai patiekiamos su karšto šokolado puodeliu, kurias galima tieisiog pamirkyti šokolade ir gardžiuotis.
churros-2188871_1920

Transportas Ispanijoje

Ispanijoje yra visos transporto rūšys, todėl keliauti labai patogu. Daugelyje miestų yra oro uostai iš kurių galite keliauti į kitus regionus lėktuvu.
Ispanijoje yra kelių tipų traukiniai, bet visus juos valdo viena kompanija RENFE.
AVE – greitieji traukiniai vykstantys iš Madrido į Barseloną arba iš Madrido į Seviliją.
TALGO – taip pat greiti traukiniai jungiantys didžiuosius Ispanijos miestus.
DIURNO, ESTRELLA, RAPIDOS – paprasti traukiniai jungiantys Ispanijos miestus.
TRANVIA, AUTOMOTOR – nebrangūs traukiniai.
Traukinių bilietų kaina skiriasi priklausomai nuo savaitės dienos ir metų laiko.
Po šalį patogu keliauti autobusais, kurie jungia daugelį Ispanijos miestų. Autobusų tvarkaraščius galima rasti stotyse, stenduose netoli stotelių.
Miesto autobusai važiuoja nuo 05:00 arba 06:00 iki 00:00 val. Bilietėlius galima įsigyti iš vairuotojo. Ispanijoje priimta į miesto autobusą įlipti per priekines duris, o išlipti per galines. Jei norite, kad viruotojas sustotų paspauskite durų mygtuką.
Didžiuosiuose Ispanijos miestuose yra metro, tai labai patogus ir greitas būdas nuvykti iš vieno miesto taško iki kito.
Taksi Ispanijoje – oficialūs taksi automobiliai dažomi juoda ir geltona spalvomis. Galima susistabdyti gatvėje, rasti taksi aikštelėse, išsikviesti telefonu arba internetu.

Šventės ir nedarbo dienos Ispanijoje

Sausio 1d. – Naujieji metai
Sausio 6d. – Trys karaliai
Kovą/Balandį – Velykos
Gegužės 1d. – Darbo žmonių šventė
Birželio 24d.  – šv. Jono diena
Liepos 25d. – šv. Jokūbo diena
Rugpjūčio 15d. – Mergelės Marijos žengimo dangun diena
Spalio 12d.. – Tautos diena
Lapkričio 1d. – Visų Šventųjų diena
Gruodžio 6d. – Ispanijos konstitucijos diena
Gruodžio 25-26d. – šv. Kalėdos
Madridas švenčia šv. Izidoriaus dieną gegužės 15d.
Palma de Maljorka – šv. Sebastijano dieną sausio 20d.
Barselona – šv. Mersės rugsėjo 28d.

kurdabar.lt įspūdžiai iš Ispanijos >>

Jei norite naujienas sužinoti pirmieji – spauskite ,,Like“ kurdabar.lt Facebook paskyroje  ir užsiprenumeruokite naujienas, kaip tai padaryti:

kaip sekti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s