10 įspūdingų pasaulio krioklių

Kriokliai – didingi gamtos kūriniai, kurie leidžia pajusti gamtos galią. Krioklių gali būti ir dirbtinių, bet paprastai šis žodis vartojamas kalbant apie natūralius objektus. Natūralūs kriokliai susidaro ten, kur vanduo krenta nuo tvirtesnių ir erozijai atsparesnių uolienų į upės ruožą.
Pateikiame 10 įspūdingų ir dėmesį prikaustančių pasaulio krioklių vaizdo įrašų.

Baatara tarpeklio krioklys

Baatara tarpeklio krioklys yra Libane. Šį krioklį 1952metais atrado prancūzų bio-speleologas Henri Coiffait. Krioklio vanduo krenta iš 255m aukščio. Šioje vietoje yra natūraliai susiformavę uolų tiltai virš bedugnės.
Tinkamiausias laikas lankyti Baatara tarpeklio krioklį yra kovo ir balandžio mėnesiai, kai tirpsta sniegas. Vasarą ir rudenį krioklys dažnai išdžiūna dėl drėgmės trūkumo.

Ouzoudo krioklys

Ouzoudo krioklys yra Maroke, Atlaso kalnuose. Į šiaurės rytus nuo Marakešo nutolęs 150km. Vaizdingas krioklys susiformavęs trimis pakopomis. Krioklio aukštis yra 110m.
Krioklio pavadinimas reiškia girnas ir neveltui, nes apylinkėse galima pamatyti daug vandens malūnų.

Iguazu krioklys

Iguazu kriokys yra 80% Argentinos teritorijoje ir 20% Brazilijos pasienyje, Paranos intake, Igvasu upėje. Pavadinimą išvertus į lietuvių kalbą – ,,Didysis vanduo“.
Krioklys sudarytas iš 275 protakų, kurių aukštis yra iki 80m. Viena iš ispūdingiausių krioklio dalių yra ,,Velnio gerklė“, tai U formos klifas, kurio kraštais krenta didžiulė vandens srovė.
Šis didingas krioklys yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas įspūdingiausių krioklių pasaulyje.

Detiano krioklys

Detiano krioklys (Ban Gioc-Detian). Krioklys susiformavęs iš kelių atšakų tarp kurių stūkso uolos ir medžiai. Vanduo krenta iš 30m aukščio. Tai yra vienas gražiausių krioklių Kinijoje. Keliaujant po apylinkes galima pamatyti ryžių laukus, įspūdingas uolas.

Niagaros krioklys

Garsusis Niagaros krioklys skiria Kanados provinciją Ontariją ir JAV Niujorko valstiją. Niagaros krioklį sudaro trys kriokliai: Amerikos, Nuotakos šydo ir Pasagos.
Viena iš populiarių pramogų, tai kruizas laivu ,,Maid of the mist“ (,,Rūko miglos tarnaitė“), tai puiki galimybė pasigrožėti kriokliais iš arti. Taip pat yra bokštas su apžvalgos aikštele, Niagaros kazino, paukščių parkas, galimybė paskraidyti oro balionu ir kt.

Viktorijos krioklys

Viktorijos krioklys yra pietų Afrikoje ant Zambezės upės, pasienyje tarp Zambijos ir Zimbabvės valstybių. Vanduo krenta net iš 108 metrų aukščio. Sausuoju laikotarpiu galima stebėti standartinį reginį, o drėgnuoju  galima pamatyti tikrą gamtos dramą, kai upė pakyla. Krioklyje yra daug mažų salelių, kurio jį padalina į daug mežesnių krioklių. Sakoma, jog galingo krioklio šniokštimas girdimas jau už 40km.

Seljalandsfoss krioklys

Seljalandsfoss krioklys – vienas gražiausių Islandijoje, kuris yra salos pietinėje dalyje. Vanduo krenta iš 60 metrų aukščio. Šio krioklio išskirtinumas, kad jį galima apeiti ir apžiūrėti iš vidaus, tokių krioklių pasaulyje labai nedaug. Žiemą krioklys beveik užšąla. Tai viena lankomiausių vietų nuostabios gamtos šalyje, Islandijoje.

Anchelio krioklys

Anchelio krioklys Venesueloje, tai aukščiausias krioklys pasaulyje. Krioklio aukštis 970 metrų. Nors ši vieta labai atoki ir reikia skristi užsakomaisiais reisais, bet nepaisant to šį gamtos stebuklą aplanko daug turistų. Taip pat akį traukia apylinkės, kur auga daugybė įvirių augalų ir gėlių.

Saterlendo krioklys

Saterlendo krioklys, tai vienas gražiausių krioklių Naujojoje Zelandijoje. Krioklį galima pamatyti skrendant lėktuvu, plaukiant Milfordo sąsiauriu arba galima pasiektį krioklį keliaujant pėščiomis kelias dienas. Vanduo krenta iš 580 metrų aukščio. Sąsiaurio vandenyje galima išvysti delfinus, pingvinus bei ruonius.

Kraujo krioklys

Kraujo raudonumo įšalęs krioklys yra rytų Antarktidos slėnyje, Teiloro ledyne. Tokią neįprastą krioklio vandens spalvą lemia geležies oksido turintis vanduo. Nors vandenyje beveik nėra deguonies, tačiau atliekant tyrimus buvo rasta net keliolika mikrobų, kurių nėra niekur kitur žemėjje.

Jei norite naujienas sužinoti pirmieji – spauskite ,,Like“ kurdabar.lt Facebook paskyroje  ir užsiprenumeruokite naujienas, kaip tai padaryti:

kaip sekti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s