Gran Kanarija – lankytinos vietos, gražiausi paplūdimiai ir ką pamatyti, kad norėtum sugrįžti

1

Gran Kanarija – tai Maspalomas ir didingos kopos, Roque Nublo – rūko uolos, jaukūs miesteliai su paplūdimiais arba gatvelėmis, kurios atspindi Kanarų ir visos Ispanijos dvasią. Gran Kanarija – tai atskiras pasaulis, kuriame yra ką pamatyti ir paskutinę viešnagės dieną, kai lankytini objektai tiesiog provokuoja prasitęsti atostogas. Jei reikėtų vienu sakiniu apibūdinti mūsų kelionę, greičiausiai jis skambėtų taip: Gran Kanarijoje susvyruoja patriotiškumas, nejučiomis per dieną ištari 100 kartų „hola“, ir pusryčių bandelę iškeiti į sultingas papajas.

Tačiau apie viską nuo pradžių.

Rekordiškai ilgai nekeliavom, ir vos atskridus į Madridą prisiminėm ką reiškia sėdėti parkelyje ir gaudyti saulės spindulius. Jokio debesėlio, tik Ispaniška žiema vaidina Lietuvišką vasarą. Nepastebimai pralekia kelios valandos ir vėl skrendame, tik lėktuvo salone pasikeitęs kontingentas. Kiek pasikeitusi „Ryanair“ bagažo politika, kai į saloną galima neštis tik vieną mažesnį krepšį (jei neturite pirmenybinio įlaipinimo), tačiau nemokamai priduotas kuprines po visų skrydžių atgavome išlaikiusias pirmines spalvas ir formas.

Skrydžiai gana punktualūs ir apie vidurnaktį leidžiamės Gran Kanarijos oro uoste. Nuo oro uosto (nakties metu) iki salos sostinės Las Palmo važiuoja 5 autobusas (Globus firma), kaina 2.3€. Po gerų 20 minučių išlipome San Telmo stotyje ir pasileidome per naktinį Las Palmą. Saugu ir net smagu naktinėti, kai vietiniai dainuoja per dieną taip ir neišdainuotus posmelius, girdisi vandenyno bangos skalaujančios krantą ir svarbiausia šiluma, kuri priverčia striukes dviems savaitėms susivynioti į kuprines.

2
Las Palmas

Pirmasis rytas Las Palme. Vos pravėrus langines nepakartojamas vaizdas. Tiek iš dešinės, tiek iš kairės tos pačios gatvelės gale matėsi vandenynas (pirmąją naktį apsistojome šalia Las Canteras paplūdimio). Akimirkai įsižiūriu į bereikšmes smulkmenas: konditerijos gaminių autobusiuką, besiginčijančių Ispanų porelę, prabėgantį baltomis galinėmis kojomis ryžą katiną. Adaptacijos procesas baigtas ir užsimetę kuprines ant pečių patraukiame link ilgalaikių mūsų apartamentų. Eilinį kartą gavome kelis kartus daugiau nei tikėjomės: panoraminis vaizdas į vandenyną ir kalnus, dideli skoningi kambariai ir malonios smulkmenos su vynu, saldainiais ir vaisiais (kaina daug žemesnė, nei viešbučio). Išsipakavome daiktus ir pirmiausia patraukėme link „fruterijos“ – papajų! Dieviškas skonis, o ir kaina svyruoja nuo 1-2€ už kilogramą (kai Lietuvoje šiuo metų laiku kaina apie 5.99€ su nuolaidų kortele).

3.jpg
Gran Kanarijoje augantis vaisius – papaja

Alkani saulės ir šilumos pirmosiomis dienomis rinkomės pietinę salos dalį ir aišku pirmiausia Maspalomą, bei kopas. Viešasis transportas praktiškai idealus (nuo San Telmo stoties iki Maspalomas kursuoja ne vienas autobusas: 1, 30, 91). Kaina yra 6.3€ žmogui į vieną pusę. Vienintelis dalykas kas dar palengvintų keliavimo procesą, tai savaitinės kortelės (kokios yra Maltoje). Tiesa čia yra tokios, tačiau jų gavimo procedūra yra gana sudėtinga (Las Palme galima įsigyti ir miesto viešojo transporto kortelę, galiojančią tik pačioje sostinėje).

4
Maspalomas kopos

Prieš mūsų akis 4.5 kvadratiniai kilometrai kopų ir milžiniškas 45km/h vėjo greitis. Pirmą kartą jautėme akupunktūrinį smėlio masažą užkopus ant viršukalnės. Jausmas, tarsi po kūną bėgiotų skruzdėlytės ar jį badytų mažomis adatėlėmis. Patarimas visiems vykstantiems – būtinai turėkite akinius. Ne nuo saulės, nuo smėlio, nes per tokį vėją praktiškai neįmanoma nei žingsnio žengti be jų. Didelis vėjas turėjo ir privalumą – neužpustytų turistų vos vienas kitas, o keliautojų tik mes. Akimirkai prisėdame ir jaučiasi kaip kišenėse švilpia vėjas ir smėlis tikrąja to žodžio prasme. Po penkių minučių batai ima slėptis po smėlio sluoksniu ir sujaukdami gamtos darbą pakylame. Įdomi patirtis, tačiau čia dar sugrįšime, kai nebus taip vėjuota.

Maspalomas autobusų stotyje sėdame į pirmą pasitaikiusi autobusą važiuojantį link Puerto de Mogan. Taip pravažiuojame garsiuosius Puerto Rico ir Amadores paplūdimius į kuriuos grįšime kitomis dienomis. Pasiekus galutinį tikslą pietaujame prie jūros kranto.

6
Puerto de Mogan

Kalbant apie maisto kainas Gran Kanarijoje, tai kavinėse ir restoranuose maistas brangesnis nei Tenerifėje (arba taip tik pasirodė mums), tuo tarpu prekybos centruose kainos panašios, o jei lyginsime su Lietuva, tai dauguma prekių pigesnės. Aišku mes nebuvom suinteresuoti žvalgytis mėsos ar pieno skyriuose, tačiau vaisiai, daržovės, grūdinė kultūra vidutiniškai vertinant kainuoja pigiau. (aišku yra išimčių, kaip obuoliai (1.5€/kg), morkos, bulvės – kultūra kurios saloje nėra plačiai auginama).

Vienintelis dalykas Kanarų salose (vertinant Tenerifę ir Gran Kanariją) kuris krito į akį – pensininkų skaičius. Kai kuriose salos vietose, ypač turistinėse galėjai pagalvoti apie amžiaus vidurio krizę, kurios užkratą „suformuodavo“ gyvenimo tempas, kvapas ir pramogų ekstremalumo stoka.

Dienos bėgo, o mes lankėm mažesnius miestelius. Visuose reklaminiuose lankstinukuose buvo minimas Teror miestelio vardas. Pastarasis gal kiek nuvylė, nes tikėjomės kažko įspūdingesnio. Galbūt čia kaltas matytų vietų asortimentas. Pavyzdžiui Maljorkoje Valdemosos arba Madeiroje Sao Vicente miesteliai darė daug didesnį įspūdį. Tačiau vienaip ar kitaip, tai miestelis kalnų apsuptyje, su savo istorija, jaukiomis gatvelėmis ir religiniais pastatais.

6.jpg
Teror, Gran Kanarija
7.jpg
Teror, Gran Kanarija

Lygiai taip pat Arucas miestelyje užkopėme į Montana de Arucas kalną iš kurio atsiveria miesto panorama ir Iglesia de San Juan Bautista bažnyčia.

8.jpg
Arucas, Gran Kanarija
9
Arucas, Gran Kanarija
10.jpg
Montana de Arucas

Diena iš dienos vis laukėme geresnio oro, kad galėtume keliauti į rūko uolas (Roque Nublo), dėja taip belaukiant gero oro, salos viduryje jis taip subjuro, kad arba snigo, arba lijo arba pūtė nežmoniško stiprumo vėjas. Taip jau būna su kalnuotomis vietovėmis, ypač tokiu metų laiku.

Name, kuriame buvo mūsų apartamentai kaimynai surengė karokė vakarą. Į akis krito du dalykai: pirmiausiai jie ėjo per visus butus ir kvietė prisijungti, bei klausė ar galima patriukšmauti iki vidurnakčio, ir antra, jų dainų atlikimo kokybė kartais priversdavo abejoti, ar dainuoja jie, ar originalus atlikėjas.

Dieną paskyrėm šiauriausiai salos dalelei ir kalnams, bangų mūšai, bei relaksaciniam vaizdui. Kaliavome salos pakraščiu vis galvodami apie užkopimą į Montana de la Isleta. Taip priėjome žvejų miestelį, kuris priminė holivudiniuose filmuose matytus prerijų miestelius. Nei vieno žmogaus, nei vienos mašinos, tai paaiškinama – sekmadienis. Būtent per šį miestelį mes ir grįžome link gyvybingesnių miesto gatvių.

11.jpg
12.jpg
La Isleta, Gran Kanarija

Tturėkite omenyje, kad dauguma miesto parduotuvių sekmadieniais nedirba, todėl šeštadienį pasirūpinkite tuo ką norite įsigyti. Aišku dirba tos parduotuvės, kurios nori užsidirbti (didesne kaina įsigysite prekes) ir kai kurios didžiosios parduotuvės, pavyzdžiui Hyperdino šalia Santa Catalina parko. Atsitiko taip, kad buvome Gran Kanarijoje būtent tuo metu, kai čia vyksta kasmetinis karnavalas, tačiau arba mes kitaip suprantame karnavalą, arba paprasčiausiai nebuvome būtent tų pasirodymų, kurie afišuojami visose nuotraukose.

13.jpg

Ir štai vėl grįžtame į Maspalomas. Praktinė informacija tiems kas ieškosis apgyvendinimo vietos: Pietinėje pusėje kainos yra kiek didesnės ir čia viskas labiau „suturistinta“. Taip, čia gražiausi paplūdimiai ir net saulės daugiau palyginus su šiaurine dalimi (tai kalnų įtaka). Tačiau čia vien viešbučiai, turistai ir šurmulys. Paprastai kai skrendame į salą stengiamės apsistoti sostinėje, nes iš jos geriausias susisiekimas su visais kitais miesteliais. Gran Kanarijos atveju, tai būtų ne visai tiesa. Pavyzdžiui prie Roque Nublo nusigauti iš sostinės yra daug sudėtingiau, lyginant kaip tai galima padaryti iš Maspalomas (18 autobusas).

14
Maspalomas kopos, Gran Kanarija
16.jpg
Maspalomas kopos, Gran Kanarija
15.jpg
Maspalomas, Gran Kanarija

Antroji mūsų pažintis su kopomis kiek ramesnė (aišku ir turistų proporcingai daugiau). Būnant Gran Kanarijoje manyčiau būtina bent valandą praleisti tarp šių smėlio kalnų, kad pajausti kontrastą, tarp žalumos, uolėtų kalnų, skaidrios jūros ir keliaujančio smėlio.

Kita stotelė – Playa de Amadores paplūdimys. Tai viena iš vizitinių salos kortelių, todėl kelioms valandoms stabtelėjome pasigrožėti vandens skaidrumu, paplūdimiu ir tarp uolėtų kalnų įsitaisiusiu miesteliu.

17
Playa de Amadores, Gran Kanarija
18.jpg
Puerto Rico, Gran Kanarija

Visai nesudėtingu maršrutu pėsčiomis per keliolika minučių galima nueiti iki Puerto Rico paplūdimio – vakarėlių ir linksmybių mekos. Įsivaizduoju, kas čia darosi dar šiltesniu laikotarpiu, nes ir vasario pradžioje žmonių buvo sausakimša. Kita vertus nėra ko stebėtis, jei Lietuviškos žiemos laikotarpiu nori pasilepinti saule ir pasimaudyti, bei nenori skristi labai toli (Tailandas, Dubajus, Karibai), tai Europinėje dalyje lieka tik Kanarų salos, Madeira. Galima dar rinktis Afriką ir Maroko pakrantę arba Egiptą, keliaujant toliau į rytus – Eilatą.

19.jpg
Playa del Cura, Gran Kanarija

Pagaliau išaušo rytas, kai atsikėlę ir pasimėgavę papajomis pajudėjome į sostinės (Las Palmo) centrą. Važiuojant sostinės autobusais visada turėkite smulkių (iki 10€ pinigų), nes vairuotojas neturės (arba nenorės) jums atiduoti grąžos. Bilietėlis kainuoja 1.4€ nepriklausomai ar važiuosite vieną stotelę ar nuo pirmos iki paskutinės. Sostinėje yra trys pagrindinės stotys: Teatro (kurioje stoja sostinės autobusai), San Telmo (pagrindinė Globus autobusų sustojimo vieta) ir Santa Catalinos (abiejų autobusų sustojimo vieta).

Atsidūrus centre (Vegueta) pirmiausia nukeliavome iki vieno svarbiausių statinių – Plaza de Santa Ana aikštėje, pamatyti didingą Catedral de Santa Ana katedrą (Tai pirmoji bažnyčia Kanarų salose, pastatyta 1478 metais). Į kurią galima pasikelti liftu (kaina 1.5€). Tai patarčiau padaryti, nes iš Katedros viršaus (apžvalgos aikštelės) atsiveria fantastiška miesto panorama. Čia galėčiau praleisti net kelias valandas žvelgdamas tai į jūrą, tai į kalnus, tai į rodos mažyčius namukus taip ankštai susispaudusius centrinėje miesto dalyje.

20.jpg
Santa Ana katedra, Las Palmas, Gran Kanarija
21.jpg
Plaza de Santa Ana, Las Palmas
22.jpg
Santa Ana katedra, Las Palmas
23.jpg
Gran Kanarijos sostinė Las Palmas iš katedros bokšto

Šalia katedros aplankėme ir miesto turgų – Mercado de Vagueta. Anksčiau panašios prekyvietės nekėlė sentimentų, tačiau dabar turgus vertinu, kaip atskirą kultūros ir istorijos dalelę. Čia tikroji bendravimo ir pardavinėjimo dvasia. Vos įžengus pro duris, gavome ragauti įvairių vaisių, kurių paprastai Lietuvoje lentynose nepamatysi (arba kaina neadekvati prekei). Nusipirkome pasiflorų „marakuja“, geltonojo drakono vaisiaus, avokadų (kurių dydis prilygo keletui Lietuvoje pardavinėjamų), aišku papajų ir mažųjų bananų.

24.jpg
Vaisių įvairovė Las Palmo turguje, Mercado de Vagueta

Vegueta rajone yra namas, kuriame buvo apsistojęs (1492m.) Kristupas Kolumbas – dabar įkurtas muziejus. Kiek tolėliau pasivaikščiojome po Trianą – vieną seniausių Gran Kanarijos Las Palmo rajoną.

25.jpg
Las Palmas, Gran Kanarija

Kas norės aplankyti Gran Kanariją, pateiksiu keletą vietų kurias būtina aplankyti (nes apie jas susirinkome labai daug informacijos), tačiau dėl gamtos sąlygų negalėjome jų pasiekti: Be abejo Roque Nublo – rūko uolos; Palmitos parkas, įkurtas už 30 km nuo Maspalomas. La Caldera de Bandama krateris, šis įspūdingas dubens formos krateris primena priešistorinius laikus. Jardin Botanico Canario – tai augalų mėgėjų rojus, nutolęs tik 4 km nuo salos sostinės Las Palmo. Ką jau kalbėti apie krokodilų ir kaktusų parkus. Bet vėlgi neišvardinsi visų miestelių ir lankytinų objektų, todėl kiekvienas asmeniškai susidarykite maršrutą ir svarbiausia neskubėkite. Geriau pamatyti mažiau bet kokybiškai – pasimėgauti tuo ką matai, o ne paprasčiausiai užsidėti pliusiuką, kad vieta aplankyta.

Likusias dienas paskyrėme poilsiui ir visiškam susitapatinimui su Ispaniško gyvenimo tempu. Turgus, paplūdimys, įdomi knyga rankoje ir totalus skubėjimo ir streso išbraukimas iš gyvenimo būdo. Tam puikiai tinka Kanarų salos ypač žiemos laikotarpiu.

Daugiau patarimų ką nuveikti, kaip keliauti ir ką aplankyti Gran Kanarijoje >>

Jei norite naujienas sužinoti pirmieji – spauskite ,,Like“ kurdabar.lt Facebook paskyroje  ir užsiprenumeruokite naujienas, kaip tai padaryti:

kaip sekti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s