Kampanijos regionas: Neapolis, Pompėja, Amalfio pakrantė ir kitos lankytinos vietos

1.jpg

Kelionė, į kurią turėtų leistis kiekvienas. Neįtikėtinas istorijas slepiantis Kampanijos regionas, tiesiog užburia, šokiruoja ir nepalieka abejingų. Mėgstate istoriją? Vos pora eurų ir jūs Pompėjoje. Mėgstate kalnuotas vietoves? Vezuvijaus ugnikalnis tikrai nepadarys gėdos savo iššūkiais. Mėgstate paplūdimius – nepriekaištingoji Amalfio pakrantė. O kur dar mažesni miesteliai, jaukios gatvelės ir religiniai statiniai. Lėtai mėgaukitės kavinėje „espresso“, bei fantastiškais ledais iš Sorento ir pasiduokite Italijos įtakai.

Neapolis – miestas kurio viešai nekenčiu ir šlykščiuosi, bet slapčia nekantrauju vėl ten sugrįžti. Kodėl šis didmiestis kelia tokius dvejopus jausmus? Vaikštant siauromis gatvelėmis, niekaip iš galvos neišeina vaizdai iš serialo „Gomorrah“, vis neblėsta sentimentai Aštuonkojui ir vienu metu žaviuosi paveldu, kurį turi Kampanijos regiono sostinė. Ar saugu Neapolyje? Gali visą gyvenimą nugyventi Sirijoje, ir per kelias sekundes numirti Šveicarijos kalnuose užkritus akmeniui ant galvos. Saugumas – reliatyvi sąvoka, tačiau viešint Neapolyje, net važiuojant Circumvesuviana traukiniu, nei karto nesijaučiau, kad būčiau sužeistas žvėris tigro aptvare. Tai nuostabus miestas, jeigu būsime jam pasiruošę ir žinosime, bent minimalius saugumo standartus.

Tiesioginiai „Ryanair“ skrydžiai iš Kauno į Neapolio oro uostą neprailgsta, vos dvi su puse valandos ir jau leidžiamės Neapolio tarptautiniame oro uoste. Jis vos septyni kilometrai nuo centrinės miesto dalies, o iki jos galima nusigauti autobusu – Alibus. (išėjus iš oro uosto reikia kelis šimtus metrų paeiti tiesiai, stotelė dešinėje pusėje). Kelionės kaina 5€ jei bilietus pirksite pas vairuotoją, 4€ jei juos įsigysite kioskuose. Autobusas atveža iki centrinės traukinių stoties (Garibaldžio aikštės). Jei norite, galite iš oro uosto tiesiogiai Curreri autobusų dėka keliauti iki Sorento (kelionės trukmė pusantros valandos, kaina 10€).

2.jpg
Neapolio gatvės

Neapoliui mes skyrėme vos keletą valandų, nes buvome labai tiksliai susiplanavę visą kelionę. Tačiau esant geram orui vieni sako čia maža ir vienos dienos ar visų metų. Chaosas, šiukšlės yra neatsiejama Neapolio dalis, tačiau mes prisiminėm, kaip mus pasitiko Sicilija >> , todėl čia tokie akcentai nebestebino. Aplankėme pagrindinius miesto objektus: Plebiscito aikštė, Naujoji pilis (Castel Nuovo), pasižvalgėme po kelias bažnyčias. Neapolio senamiestis yra didžiausias Europoje ir įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

3.jpg
Neapolis, Italija

Grįžtame į centrinę traukinių stotį ir kiek paklaidžioję susirandame Circumvesuviana traukinių bėgius. Savotiška egzotika pamatyti, kaip atvažiuoja toks traukinys iki tavęs ir suvoki, kad tai ne istorinis filmas. Patogumų čia nereikia ieškoti, tiesiog daiktus laikyti arčiau savęs, mėgautis grafiti menu ir žvelgti į laikinai užsnūdusį monstrą. Pagal Nostradamo paranašystes, būtent 2018m. turėtų vėl išsiveržti Vezuvijus, todėl žvelgėme į jį su pagarba, baime ir žavesiu. Kelionė šiuo traukiniu iš Neapolio iki Sorento kainuoja 3.8€. Publika iš Neapolio iki kelionės vidurio buvo tokia, kuri dažnai turi imigracinių problemų, savo ruožtu nuo Pompėjos liko tik Italai, ir kinai. Įdomus faktas, kad lankantis objektuose 80% turistų buvo būtent iš Kinijos. Gal ir gerai, jie tikrai neužstoja vaizdo ir gali padaryti gražių nuotraukų. Mes keliavome Vasario mėnesį, tačiau kiek teko skaityti atsiliepimų, kas keliavo sezono metu, tai neliko sužavėti grumtynėmis dėl kadrų ir ta mase, kuri vis sekioja paskui iškeltas vėliavėles.

4.jpg
Circumvesuviana traukinys

Sorentas – galutinė stotelė. Man asmeniškai šis miesto pavadinimas buvo tokioje prestižiškumo klasėje, kaip Santorinis, todėl mėgavausi kiekviena akimirka, nors oras nebuvo pats geriausias. Praėjome citrinmedžių giraites, nedideles mandarinų plantacijas ir atsidūrėme savo apartamentuose su vaizdu į kalnus. Atrodo galėtum valandų valandas sėdėti terasoje ir sekti saulės metamą šešėlį kalnų viršūnėse.

6
Sorrento, Italija

Kalbant apie vairavimo sąlygas, tai viskas priklauso nuo dviejų dalykų: patirties vairuojant keliuose, kuriuose nėra taisyklių ir garsinio signalo. Gali neveikti valytuvai, posūkio lemputės, bet garsinis signalas būtinas. Aš jau nekalbu apie serpentinus, kai be jo apskritai neįmanoma įveikti posūkių, bet ir pačiame mieste iš jo gali spręsti kokia šviesa dega šviesofore (tai reikia išgirsti, aprašyti sunku). Jeigu nuomositės automobilį, tai tik su visišku draudimo paketu, nes nerasite automobilio su sveikais bamperiais. Tačiau ir su viešu transportu galima pamatyti didžiąją Kampanijos dalį.

7.jpg
Sorrento, Kampanija, Italija
8.jpg
Sorrento, Kampanija, Italija

Pirmąją naktį išėjome į miestą pasigerėti Vezuvijaus panorama, įsigyti suvenyrų ir dar labiau pakankinti šaldytuvą (63 magnetukai jau kabo). Visai kitas jausmas keliaujant pakrante, nei Neapolyje. Bangų mūša, iš restorano girdisi smuikas ir po niūrios dienos pragiedrėjęs dangus tiesiog dar kartą įrodo, kokia nuostabi yra Italija. Maisto kainos Italijoje yra didesnės nei Lietuvoje. Ar lankysitės kavinėse ar restoranuose, ar paprasčiausiai maisto prekių parduotuvėse (Sorente yra „Deco“ ir „Carrefour“) turėkite omenyje, kad piniginę teks atverti plačiau. Daugumoje suvenyrų parduotuvių vyrauja geltona spalva ir dėlto kaltos citrinos, o tiksliau „Limoncello“ – citrinų likeris. Jeigu galvojate ką lauktuvių parvešti iš Kampanijos – šis pasirinkimas yra numeris vienas.

Sorente Odisėją viliojo sirenos. Dar klausimas ar joms reikėjo labai stengtis, kai tokia gamta ir kraštovaizdžiai, čia išgirdus muziką gali pasilikti akimirkai, kuri virsta gyvenimu. Nuo rojaus prie rojaus, taip galima įvardinti galimybę nuplaukti iki Kaprio salos (bilieto kaina apie 20€ į vieną pusę), tačiau mūsų maršrutas buvo orientuotas į Pompėją ir visą Amalfi krantą. Todėl Neapolio požemius (ką būtina pamatyti), Vezuvijaus ugnikalnį ir Kaprio salą pasilikome kitai kelionei į Kampaniją.

9.jpg
Pompėja, Italija

Kita diena skirta Pompėjai. Erotikos, liūdesio, gamtos stichijos šėlsmo apimtas miestas, kuris vos įžengus pro vartus tave gražina 2000 metų atgal. Keliaujant po šalis, kuo toliau, tuo mažiau kas stebina, nes jau būna matyta ir patirta. Savo ruožtu Pompėja sugebėjo, netik nustebinti, bet sukelti minčių ir apmąstymų bangą, kaip po Nekrošiaus spektaklio. Man asmeniškai Pompėjos likimas primena Pripetės lemtį. Abu miestai gyveno savo laimingą gyvenimą, kai per vieną dieną buvo sunaikinti tiesiogine arba perkeltine prasme. 79m. Rugpjūčio 24 diena įrašyta pilkomis raidėmis į istoriją. Ryte dingo vanduo, buvo juntamas žemės drebėjimas, o vakare Vezuvijus parodė savo galią fosforo garuose uždusindamas gyventojus. Nors dauguma bėgo iš namų, tačiau pabėgti buvo neįmanoma ir didžioji dalis kūnų buvo rasta identiškai: vaikai uždengti tėvų kūnais, po galva rasti pinigų maišeliai. Iki 8m pelenų  sluoksnis užkonservavo miestą taip, kad po 2000 metų vaikščiodami galime jausti tą gyvenimo būdą, matyti susirinkimų, dvikovų arenas. Vezuvijus dovanojo mums galimybę sugrįžti į tuos laikus, kai žmonės mėgavosi gyvenimu. Nors dažnai prarasdavo gyvybę už nederamus žodžius, kilmę ar tiesiog žūdavo dėl pramogos – tada jie iš tikrųjų gyveno turiningą savo pačių gyvenimą.

15.jpg
10
Pompėja, Italija

Reikėtų pabrėžti, kad Pompėjos plotas yra labai didelis ir poros valandų tikrai neužteks ją visą aplankyti, todėl planuokite čia praleisti visą dieną. Jeigu laiko neturite, galite rinktis Herkulaniumą – miestą su ta pačia Pompėjos lemtimi, tačiau kur kas mažesnį. Teigiama, kad jame pastatai dar geriau išsilaikė nei Pompėjoje, tačiau mums aplankyti pakako ir pastarosios. Iš Sorento Circumvesuviana traukiniu galite pasiekti Pompėją už 2.4€. Išlipę stotyje Pompei Scavi pakilkite į antrą aukštą ir ten įsigysite bilietus. Jums primygtinai siūlys imti gidą, nes kitaip pasiklysite mieste ir nesužinosite visų paslapčių. Mes to nedarėme, nes pasiklysti tikrai nėra kur (gausite nemokamą žemėlapį). Įėjimo kaina 15€, tačiau sezono metu ši kaina gali šoktelti į viršų. Išėję iš stoties, už kelių šimtų metrų pasukite į dešinę ir pamatysite įėjimą į užburiantį miestą. Tiesa iš Pompėjos yra labai patogu nuvažiuoti į Vezuvijų. Nuo stoties mėlynas autobusas jus per gerą pusvalandį nuveš už 3.1€ (kainos kelis kartus ant stendo pasikeitusios, todėl lai būna tai orientacinė kaina). Mums pamatyti Vezuvijaus nepavyko dėl blogo oro, tačiau kita vertus, tai labai gera dingstis čia atvykti dar kartą.

14
11.jpg
Pompėja, Italija

Nepastebėjome, kaip keturias valandas vaikščiojome iš vieno objekto į kitą. Lupanaras, gladiatorių kareivinės, bazilika, forumas, aukštuomenės ir prasčiokų gyvenamieji namai, amfiteatras tikrai verti dėmesio ypač tada, kai suvoki, jog čia žmonės iš tikrųjų gyveno. Iš tikrųjų vaikščiojo šiomis gatvelėmis, žiūrėjo gladiatorių kovas – tai ne maketai ar kopijos, tai tikras gyvenimas, kuris nepalieka abejingų. Šie pastatai savo autentiškumu neprilygo net matytiems Graikijoje ar toje pačioje Italijoje kituose regionuose.

13.jpg
12
Pompėja, Italija

Vaikštant po Pompėją galima pamatyti ir čia dirbančius archeologus, kurie po kruopelytę kasinėja ir bando atrasti visą pradingusį miestą.  70 p.m.e metais pastatytas amfiteatras talpino 20 000 žmonių, kai panašiai tiek, tuo metu gyveno Pompėjoje. Patekti į jį buvo garbės ir prestižo reikalas, kita vertus tai buvo geriausia pramoga.

Palikę Pompėją grįžome namo ir planavome savo tolimesnį maršrutą ten, kur atostogomis mėgavosi Angelina Jolie ir Bradas Pitas – Amalfi pakrantė. Rekomenduočiau įsigyti 24h autobuso bilietą keliauti būtent Amalfi pakrante (SITA firma). Jo kaina 8€ ir tikrai verta, nes galėsite bet kada išlipti iš autobuso ir įlipti į kitą (nereikia pakartotinai žymėti bilietėlio). Taip per dieną, galėsite pamatyti: Positano, Amalfi, Ravello miestus ir mažesnius miestelius. Autobusas išvažiuoja iš žiedo esančio prie traukinių stoties Sorento mieste. Laikai iškabinti prie stotelės (gana tankūs reisai).

17
Keliaujant autobusu, Amalfi pakrantė, Kampanija, Italija
19
Amalfi miestelis, Kampanijos regionas, Italija

Taigi pirma mūsų stotelė – Amalfis. Svarbiausias miestelio objektas – XI a. katedra Sant’Andrea. Užlipus virš 60 laiptelių galėsite pasigrožėti miestelio širdimi – aikšte Piazza Duomo. Amalfio miestas stovi ant gilaus tarpeklio angos, Monte Cerreto kalno (1315m.) papėdėje, o jį supa stulbinantis uolų ir pakrantės peizažas. Tarp 839 ir 1200 metų Amalfis buvo Amalfio kunigaikštystės sostinė, svarbus viduržemio jūros miestas. Amalfio miestelyje būtina panardyti mažomis ir labai siauromis gatvelėmis. Visai nesvarbu kur pateksite jomis keliaudami, svarbiausia ta atmosfera, kuri jus pasiglemš nardant rodos padidintoje skruzdėlyno versijoje.

20.jpg
Katedra Sant’Andrea, Amalfi
21.jpg
23.jpg
Amalfi gatvelės

Kita stotelė – Ravello miestelis su savo sodais, panoramomis, labai draugiškais katinais ir Itališku jaukumu. Mėgstantiems gėles, skulptūras ir vaizdus atsiveriančius nuo kalno – tai rojus. Miesteliai gražesni vienas už kitą ir tikrai neįmanoma pasakyti, kas kelionėje po Amalfio pakrantę patiko labiausiai.

24
27.jpg
25.jpg
26.jpg
Ravello miestelis, Amalfi pakrantė, Italija

Grįžtant iš Ravello į Amalfį patekome į keistą situaciją. Mūsų autobusas neprasilenkė su priešinga juosta važiuojančiu autobusu ir įstrigo prisispaudęs prie uolos. Vairuotojas visiems liepė pereiti į vieną autobuso pusę, kad pasikeistų svorio centras (ir dėl saugumo), tačiau ištraukti autobusą prireikė valandos laiko, tačiau nei vienas keleivis dėlto nesipiktino, visi išsitraukę fotoaparatus fiksavo kiekvieną autobuso krustelėjimą ir kiekvieną vėliau sekusį vairuotojo rankų mostų dirigavimą.

Važiuojant atgal iš Amalfio į Positano stabtelėjome prie Furore fiordų. Nuostabūs kadrai atsiveria nusileidus laipteliais iki paplūdimio ir žvelgiant kaip dera gamtos ir žmogaus bendradarbiavimas. Autobuso stotelė yra ties Furore fiordų ženklu.

28.jpg
29.jpg
Furore fiordai, Amalfi pakrantė, Italija

Pabaigai pasilikome Positano miestelį, kuriame galite pailsėti Marina Grande bei Fornillo paplūdimiuose, kuriuos pasieksite pėsčiomis. Miestelyje yra Santa Maria Teresa bažnyčia, puošta gražiu keramikos kupolu. Tačiau mums didžiausią įspūdį darė miesto vertikalumas. Vienas namas regis išaugino kitą, ir taip gimė miestas harmonijoje su gamta. Kaip Sorentas traukia visus savo ledais, taip Positano miestelis savo citrininiu tortu. Todėl paskirkite valandėlę atsipūsti kavinėje ir pasimėgauti aristokratiška Kampanijos regiono dalimi.

31.jpg
32.jpg
30.jpg
Positano miestelis, Amalfi pakrantė, Italija

Kaip minėjau straipsnio pradžioje iš Sorento miestelio į oro uostą važiuoja tiesioginis „Curreri“ firmos autobusas. Jis pradeda važiuoti iš to paties žiedo esančio prie traukinių stoties, kaip ir autobusas vykstantis po Amalfio pakrantes. Pabrėšiu, kad kelionės trukmė apie pusantros valandos esant geros eismo sąlygoms. Geroms, turiu omenyje, jei vairuotojai nesugalvoja vidurį kelio sustoti ir pasikalbėti apie futbolo rungtynes. Čia niekas neskuba. Net važiuojant serpentinais nepatyrėme to siautulingo greičio, kuriuo daugelyje straipsnių autoriai baugina skaitytojus.

34.jpg
Viešojo transporto Kampanijos regione bilietai

Apibendrinant kelionę neperdėdamas turėčiau pabrėžti kad ir kaip nekęstum šiukšlyno į kurį patenki vos išlipdamas iš lėktuvo, miestelis tave pakeri savo autentišku, kultūriniu paveldu ir gamta. Kampanijos, Apulijos >> (buvome praeitais metais), regionai kolkas palieka gražiausią Italijos vaizdą. Todėl jei ieškote neilgos kelionės pabėgti nuo rutinos, Neapolis ir Baris yra tobula išeitis, juolab kad reisai yra tiesioginiai, o bilietų kainos tikrai nesikandžioja.

Atostogos Sicilijoje! Ką pamatyti saloje, kad garsiai sušuktum – La dolce vita! >>

Tęsiame pažintį su Italija. Stulbinantys Apulijos ir Bazilikatos regionai >>

Jei norite naujienas sužinoti pirmieji – spauskite ,,Like“ kurdabar.lt Facebook paskyroje  ir užsiprenumeruokite naujienas, kaip tai padaryti:

kaip sekti

Komentarų: 2

  1. Suzinojau apie pravaziuojanti 3 dienom uz 20 euru – veikia visam viesam transportui Neapolyj i kuri netgi i ieina oro uosto autobusas ir amalfio pakrante – UNICO CAMPANIA T3

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s