10 įspūdingų ežerų Europoje. Ar jau buvai?

Keliaudami po Europos šalis galime pažinti istoriją, skirtingų laikotarpių architektūrą, mėgautis saulės spinduliais auksiniuose paplūdimiuose, ragauti skirtingų šalių tradicinius patiekalus, kopti į kalnus, bet tai dar neviskas. Europoje yra nuostabių ežerų, kuriuos supa kalnai, miškai, jaukūs kurortiniai miesteliai. Tai įspūdingi gamtos kampeliai, kur galima mėgautis ramybe, tyru oru, kvapą gniaužiančiais peizažais, vandens sporto pramogomis, SPA malonumais ir kt.

Komo (Lago di Como) ežeras, Italija

como
Komo ežeras yra šiaurės Italijoje, Lombardijoje, Alpių pašlaitėje. Tai yra trečias pagal dydį ežeras Italijoje, po Gardos ir Maggiore ežerų. Plotas 146kv/m, gylis net iki 400m. Yra nedidelė Komasino salelė. Pakrantėse įsikūrę jaukūs kurortiniai miesteliai. Tai populiari turistinė vieta, čia vilas turi pasaulyje žinomi žmonės.
Klimatas drėgnas, subtropinis. Oro temperatūra svyruoja nuo 3,7 laipsnių sausį iki 23,4 liepos mėnesį. Vandens temperatūra sušyla iki 24 laipsnių.
Komo ežeras populiarus tarp turistų dėl gražaus kraštovaizdžio, vandens sporto, kurortų.
Yra galimybė keliauti iš vieno miestelio į kitą ežeru, pasinaudojant keltų paslaugomis, tai itin gerai išvystyta transporto šaka.

Gardos ežeras (lago di Garda arba Benaco), Italija

malcesine-3016795_1920
Tai didžiausias Italijos ežeras, kuris yra Šiaurės Italijoje. Šį alpių regioną suformavo ledynai, paskutiniojo ledynmečio pabaigoje.
Ežere yra daug mažų salelių ir 5 pagrindinės salos: didžiausios iš jų yra Isola del Garda, Isola san Biagio, šios dvi salos yra vakarinėje ežero pusėje, Isola dell’Olivo, Isola di Sogno, Isola di Trimelone įsikūrusios šiaurės rytuose.
Klimatas labai švelnus, galima pamatyti augančius citrinų medžius, kurie šioje teritorijoje yra retas augalas.
Vienas populiariausių yra Sirmionės miestas, ežero pietuose, kuriame galima mėgautis SPA malonumais, itališku maistu restoranuose, apspirkti, aplankyti istorinius objektus. Kitas ne ką mažiau populiarus yra Gardos miestas šalia, kurio yra gerai žinomas pramogų parkas – Gardeland’as. Šiaurinėje ežero pusėje yra Riva ir Torbole miestai, kurie pritraukia vandens sporto gerbėjus.

Komano ežeras (Komani), Albanija

komani
Komano ežeras yra Albanijos šiaurėje, netoli Škoderio miesto, rezervuaras Drin upėje. Ežerą supa miškingos kalvos, statūs šlaitai, siauri slėniai.
Ežerą galima pasiekti senu kalnų keliu, patogu vykti iš Škoderio miesto automobiliu, bet patogiausia įsigyti ekskursiją, kur būsite nuvešti (gan ekstremaliai) iki ežero, sėsite į laivelį ir plauksite ežeru, galėsite grožėtis kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais. Pasirinkę tam tikrą ekskursijos tipą galėsite susipažinti su vietiniais ir papietauti jų namuose, kur aplink lanksto vištos, antys ir vietiniai vaikai basomis kojomis, tai neeilinė patirtis.
Plačiau apie kelionę prie komano ežero čia>>

Ansi ežeras (lac d’Annecy), Prancūzija

annecy.jpg
Ansi ežeras yra rytų Prancūzijoje, Savojos Alpėse, 447m aukštyje. Ilgis 14,6km, plotis iki 3,2km. Ežeras susiformavo prieš 18 tūkstančių metų. Į ežerą suteka labai daug upių iš kalnų, o išteka Tju upė.
Ansi ežeras yra svarbus turistinis objektas, pažymi itin švariu ir skaidriu vandeniu.
Pagrindiniai miesteliai aplink ežerą yra Ansi, kuriame galite išvysti salos rūmus Tju upėje, Ansi pilį, katedrą ir kitus istorinius objektus. taip pat populiarūs miestai Ansi le Vaje, Žorijo ir kt.

Bledo ežeras (Blejsko jezero), Slovėnija

bled
Bledo ežeras yra šalia Bledo miesto, Julijos Alpėse, šiaurinėje Slovėnijos dalyje, 475m aukštyje, ilgis kiek daugiau nei 2km, plotis beveik 1,4km. Ežerą supa vaizdingi kalnai ir miškai.
Slovėnijos sostinė Liubliana nutolusi vos 55km nuo ežero į šiaurės vakarus, vakaruose galima išvysti vaizdingą Zakos slėnį, o šiauriniame ežero krante viduramžišką Bledo pilį.
Ežeras supa Bledo salą (Blejski otok), kuri vienintelė visoje Slovėnijoje susiformavusi natūraliai. Šioje saloje yra Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, kurioje rengiamos vestuvės. Bažnyčia pastatyta XV amžiuje, o jos bokštas siekia 52 metrų aukštį, į viršų veda 99 laipteliai.
Ežeras populiarus tarp turistų ir vandens sporto mėgėjų, ypač irkluotojų.

Plitvicų ežerai (Plitvička jezera), Kroatija

67193416_712d9faf75_o
Plitvicų ežerai, tai nacionalinis parkas Kroatijoje, netoli Bosnijos ir Hercegovinos sienos.
Parke yra net 16 ežerų, kurie vienas į kitą teka žavingais kriokliais.
Ežerai stebina spalvingumu, galima išvysti ir žalius ir mėlynus, pilkus ar žydrus. Spalvos nuolat kinta, priklausomai nuo mineralų, vandens kiekio ar saulės spindulių.
Daugiausiai lietaus sulaukiama pavasarį ir rudenį, vidutinė sausio mėnesio temperatūra yra 2,2 laipsniai, o vasarą 17,4 laipsniai šilumos. Ežerai užšąla gruodžio ir sausio mėnesiais, o sniegas krinta nuo lapkričio iki kovo.
Parko teritorijoje yra labai daug įvairių gyvūnų ir paukščių rūšių. Tai yra viena iš nedaugelio vietų Europoje, kur galima sutikti daug laukinių rudųjų lokių, vilkų.

Vast Voterio (Wast Water) ežeras, Anglija

7431335718_2c54a902ab_k
Vast Voterio ežeras yra Vosdeilo slėnyje, vakarinėje Ežerų krašto dalyje, Anglijoje. Tai giliausias ežeras Anglijoje, gylis siekia iki 79m gylio, ilgis 4,6km, plotis 600m. Ežerą supa vieni aukščiausių kalnų Anglijoje.

Keturių kantonų arba Liucernos ežeras, Šveicarija

5846232487_b2e023a554_o.jpg
Tai yra ketvirtas pagal dydį ežeras, vidurio Šveicarijoje. Gylis siekia iki 214 metrų, plotas 113,6 kvadratiniai kilometrai. Šį ežerą supa keturi istoriniai Šveicarijos kantonai: Uris, Švicas, Untervaldenas bei Liucerna, todėl ežeras ir pavadintas Keturių kantonų ežeru.
Ežerą galima apvažiuoti automobiliu, aplankyti pakrantėje įsikūrusias seniausias gyvenvietes pakrantėje, tokias, kaip Veggis, Vitznau, Gersau, Brunnen, Altdorf ir kt. Taip pat galima keliauti ir vandens transportu, mėgautis kurortuose taikiamomis paslaugomis ir gražiais peizažais. Ežeras populiarus tiek tarp vietinių, tiek tarp užsienio turistų.

Halštaterio ežeras (Hallstätter See), Austrija

au
Halštaterio ežeras yra Aukštutinėje Austrijoje, Zalckamerguto regione. Ežeras yra 2,3 km pločio ir 5,9 km ilgio, 508 metrų aukštyje, apsuptas Alpių.
Šalia ežero yra įsikūręs jaukus Halštato miestelis, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestelyje galite aplankyti pirmąją pasaulyje žinomą druskos kasyklą Salzwelten.

Kenigzė ežeras (Königssee), Vokietija

8148499724_3bebf6cd6c_k
Tai ežeras esantis pietryčių Vokietijoje, Bavarijoje, netoli pasienio su Austrija. Trečias pagal gylį ežeras šalyje. Didžioji ežero dalis yra Berchtesgadeno nacionaliniame parke.
Tai vienas švariausių ežerų Vokietijoje. Ilgiausias turas ežeru trunka dvi valandas, nuo Seelandes iki Saleto. Tai itin populiari vieta tarp vietinių ir užsienio turistų dėl įspūdingos gamtos ir aido.

Jei norite naujienas sužinoti pirmieji – spauskite ,,Like“ kurdabar.lt Facebook paskyroje  ir užsiprenumeruokite naujienas, kaip tai padaryti:

kaip sekti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s