Top 10 – ką pamatyti Birštone, jaukiame Lietuvos kurorte

cof

Birštonas – Lietuvos kurortas pritraukiantis vis daugiau poilsiautojų, kurie sausakimšą pajūrį iškeičia į gydymo procedūromis ir nuostabia gamta garsėjantį miestą. Tiesiog neįtikėtinai atsinaujinančio miesto svečiai gali mėgautis mineralinio vandens teikiamomis gydomosiomis savybėmis, pasivaikščioti Nemuno krantine, o kur dar išpuoselėti sodai, parkai, meno ir kultūros erdvės. Vos 39 kilometrai nuo Kauno įsikūręs Birštonas yra stiprus konkurentas Druskininkams, tačiau kartu su juo įrodo, kad Lietuvoje galima ilsėtis ir mėgautis gamta, netik pajūryje. Labiausiai viliojančius objektus aplankėme ir mes, bei rekomenduojame savaitgalį ar laisvą dieną, būtinai pasimėgauti natūraliais gamtos turtais garsėjančiame Birštone.

Vytauto kalnas (Birštono piliakalnis)

cof
cof

Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pab. ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų. Pilis istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą minima 1382 m.

Adresas: Birštonas 59219

Kurorto centrinio parko skulptūrų takas

cof
cof

Birštono miesto centrinis parkas – tai miškas mieste, kuriame natūraliai susiformavęs takų tinklas. Parko dalis, kurios takų vingiuose išdėstytos skulptūros – tinkama vieta romantiškiems pasivaikščiojimams dviese, šeimoms su vaikais ar meditacijai, harmonizuojančiai sielą ir kūną. Išsislapstę tarp pušų, lietuvių skulptorių darbai elegantiškai papildo ir prakalbina erdvę, kviesdami niekur neskubant pailsėti. Tai erdvė, kurioje dera unikali gamta ir šiuolaikinis menas – įvairios skulptūros išsiskiria minkštos ironijos, modernumo ir humoro deriniu – jas norisi liesti, prisiminti vaikystės patyrimus ir girdėtas pasakas. Skulptūrų takas Birštono miesto parke suteikia poilsį akims unikalios gamtos ir meno prieglobstyje. Birštono kurorto centrinis parkas ir skulptūrų takas įkurtas 2012 m. Skulptūrų ekspozicija atvira visiems.

Birštono Nemuno krantinė

cof
2

Nemuno krantinės ilgis apie 2 km. Krantinė įrengta iš karto po Kauno hidroelektrinės pastatymo, siekiant apsaugoti Birštoną nuo potvynių. Tai inžinerinis įrenginys, kuris puikiai pritaikytas rekreacijai. Nemuno krantinė skirta pėstiesiems ir dviratininkams. Krantinė tamsiu paros metu apšviesta, pastatyti suoliukai. Jei norite romantiškai pasivaikščioti po Birštoną – leiskitės į prancūzišką promenadą naujai sutvarkyta Nemuno pakrante.

Mineralinio vandens garinimo bokštas

cof

Nieko panašaus neišvysite nei viename kitame Lietuvos mieste. Tai dviemis puslankiais iš vyšnių šakelių sudėliotas statinys, kurio sienomis raminančiai teka mineralinis vanduo. Garintuvo sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuoja savaime pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leidžia kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu, „jūrinio efekto“ oru, kad kūrinys atrodytų dar įspūdingiau, vienoje jo sienoje įrengtas tunelis, kuriuo galite praeiti ir iš vidaus pamatyti nerealų statinį. Atvykite prie jo ir vakare, pasigrožėsite naktiniu „Druskupio“ apšvietimu.

Adresas: Algirdo g. 21, Birštonas 59204

Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

1aj.jpg

Bažnyčia pastatyta dešiniajame Nemuno krante. Manoma, kad bažnyčia jau buvo 1529 metais. Bažnyčia yra neogotikinio stiliaus, viduje trys navos, o mozaikinės grindys iš akmens plokščių. Bažnyčią puošia aukštas bokštas, o šventorių juosia žema mūro tvora.

Adresas: Birutės g. 14, Birštonas

Kneipo sodas

cof
cof
cof

Priešais bažnyčią rasite parkelį, kurio centre eina ratu takas iš skirtingų paviršių. Nusiaukite batus ir eikite akmenimis, spygliais, žolyte, kankorėžiais, žvyru, smėliu, lentomis… Vėliau kojas atgaivinkite mineralinio vandens baseine, o rankas iki alkūnių merkite į specialų mineralinio fontaną. Smagi pramoga!

„Vanduo gydo viską, vanduo daro stebuklus, profilaktika geriau nei gydymas“ – tai unikali sveikatos filosofija, kurią XIX a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas ir kuria vadovaujamasi Birštono kurorte. Sveikatinimas pagal Sebastianą Kneipą sustiprina visą organizmą, grūdina kūną ir sielą, stiprina imuninę sistemą. Holistinis sveikatos gerinimas pagal Sebastianą Kneipą remiasi 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba. Pagal Kneipo rekomendacijas čia įrengtas Kneipo sodas, skirtas procedūroms su šaltu vandeniu organizmo grūdinimui, imuninės sistemos stiprinimui.

Adresas: Birutės g. 16, LT-59217 Birštonas

Kurhauzas

cof

2006 metais Birštono kurhauzas įrašytas į architektūros paveldo objektų sąrašą, tai vienas iš nedaugelio tokio tipo pastatų išlikusių Lietuvoje. Kurhauze buvo atidaryta viena pirmųjų dietinio maitinimo įstaigų Lietuvoje.  Per antrąjį pasaulinį karą, statinys nukentėjo gaisro metu, po karo buvo rekonstruotas. Nuo 2013 metų kurhauze vyksta meno parodos, konferencijos, koncertai.

Adresas: B. Sruogos g. 2, Birštonas

Geltonoji Biuvetė

7

Dar XIX a. mineralinio vandens šaltiniams buvo pastatyti rentiniai ir stogeliai. 1879 m. atrastą ir ištirtą šaltinį kurorto savininkas I. Kvinta pavadino dukters garbei „Viktorija“, tačiau vėliau rašytojo J. Tumo-Vaižganto siūlymu šis šaltinis pavadintas „Vytautas“.

Šaltinio versmę žymėjo banginio pavidalo skulptūra, iš kurios nasrų bėgdavo mineralinis vanduo. Pastačius Kauno HE kurorto simboliu tapusią skulptūrą paskandino patvinęs Nemunas.

Šiandien mineralinio vandens galima atsigerti dvejose biuvetėse. Viena jų, priklausanti „Tulpės“ sanatorijai 2006 metais įrašyta į architektūros paveldo objektų.

Adresas: Biuvetė randasi Vytauto parke

Birštono muziejus

Birštono muziejuje lankytojus pasitinka ekspozocija, pasakojanti apie karališkojo Birštono kurorto praeitį, pateikiami kurorto raidos istoriniai faktai, eksponuojami ir gydymui naudoti įvairūs prietaisai. Įdomiausias jų yra medinio vamzdžio, kuriuo XIX a. antroje pusėje iš šaltinių į gydyklas tekėjo mineralinis vanduo, fragmentas bei varinė mineralinio vandens vonia.

Adresas: Vytauto g. 9, LT- 59211 Birštonas

Daugiau informacijos: http://www.birstonomuziejus.lt/

Skulptūra Vytautui Didžiajam

cof

„Vytauto Didžiojo“ paminklą iš šviesiai rausvo granito iškalė skulptorius G. Jokūbonis, architektas V. Čekanauskas. Skulptorius įgyvendino daugelio birštoniečių mintis – „grąžinti“ Vytautą su žirgu į savo medžioklės vietas. Skulptorius G. Jokūbonis nukalė Vytautą tarsi suaugusį su žirgu, taip vaizduodamas Vytautą, kaip karingą ir ryžtingą žmogų. Skulptūrai granitas buvo atvežtas iš Vytauto laikų Lietuvos žemių – Ukrainos. Paminklas svėrė apie trisdešimt tonų.

Adresas: Skulptūra randasi Vytauto parke

Ką pamatyti Druskininkuose – „LYNŲ KELIAS“ ir kitos lankytinos vietos >>

Ką pamatyti Biržuose – lankomiausios vietos. Atraskime šiauriausią Lietuvos miestą! >>

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s