Mėgstantiems stebėti lėktuvus iš arti – Vilniaus oro uostas įrengs specialią aikštelę

Planuojama, kad jau šių metų rudenį turėsime galimybę iš arti stebėti ir fotoobjektyvu fiksuoti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus Vilniaus oro uoste. Visuomenei skirta lėktuvų stebėjimo aikštelė bus įrengta greta Vilniaus oro uosto.

„Labai džiaugiamės, kad kitose šalyse egzistuojantis ir visų mūsų miestiečių lauktas sprendimas pagaliau bus įgyvendintas Lietuvoje. Iki šiol Vilniaus oro uoste lėktuvus žmonės stebėdavo išvykimo terminale arba tiesiog už oro uosto teritorijos tvoros, todėl atviroje, patogioje erdvėje įsikursianti stebėjimo aikštelė – tikrai pagerins sąlygas įamžinti arba tiesiog mėgautis orlaiviais be jokių papildomų formalumų“, – sako Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

Angliškas terminas ,,planespotting“ apibūdina pomėgį stebėti kylančius ir besileidžiančius arba ant žemės manevruojančius lėktuvus. Tokia lėktuvų stebėjimo aikštelė šalia oro uosto bus puiki vieta mėgstantiems ne tik stebėti lėktuvus, bet ir norintiems įmanžinti įdomius momentus fotografijose.

Aikštelė bus pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims, tad lėktuvus galės stebėti visi norintys. Aištelę planuojama įrengti patogioje vietoje, pakeltą nuo žemės paviršiaus, šalia Salininkų sodų, iškart už Vilniaus oro uosto tvoros. Vieta aikštelei parinkta atsižvelgus tiek į technines galimybes, tiek geriausią vaizdą, kurį galėtų matyti lankytojai – labai gerai matomas kilimo ir tūpimo takas.

Šalia stebėjimo aikštelės bus įrengtos automobilių stovijimo vietos. Pačioje stebėjimo aikštelėje įrengti suoliukai prisėsti.

Pagal ,,vilnius-airport.lt“ pateiktą informaciją, lėktuvų stebėjimo aikštelės prieigos bus įtrauktos į bendrą oro uosto apsaugos sistemą, dėl pačių lankytojų saugumo nuolatos stebimos vaizdo kameromis, o tvarką aplink prižiūrės reguliariai patruliuojantys pareigūnai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s