Saulėtekis Zarasuose stebint kylančius oro balionus (video)

Po sunkios savaitės darbų, savaitgalį norisi padrybsoti lovoje. Tačiau nuostabi vėlyvo pavasario Lietuvos gamta neleidžia to padaryti. Trečia valanda nakties ir mes jau kraunamės mantą į automobilį, mieguistus žvilgsnius budindami dviguba kavos ir arbatos norma. Mūsų tikslas – nuostabus rytų Lietuvos miestas – Zarasai ir oro balionų pasirodymas.Skrodžiame rūku pasidengusius miestelius, pamiškes ir negalime atsigrožėti gamtos sukurta magija. Dienos metu gal neatrodantys įspūdingai, dabar kiekvienas iš rūko iškilęs vėjo malūnas, sena pirkia ar paprasčiausiai besigananti karvė įrodo, kaip gerai, kad ištrūkome iš didmiesčio.

Galiausiai pasiekiame Lietuvišką Šveicariją – Zarasus! Laikrodis rodo kiek po penktos ryto ir labai nudžiungame, kai pro mus pravažiuoja oro „desantininkų“ ekipažai. Apsisukame ir sekame jiems įkandin. Žvelgti į skrendančius oro balionus yra malonu, bet išvysti, kaip jie ruošiasi pakilimui ir galiausiai atsiplėšia nuo žemės yra kažkas gniaužiančio kvapą.

Nutolus kelis kilometrus nuo Zarasų centro ekipažas sustoja laukuose ir derina paskutines pasiskirstymo po pievą smulkmenas (juk vis dėlto, tai yra varžybos). Mes savo ruožtu stebime, kaip oro gūsiai išplečia balionus, kaip po truputį kylanti saulė sveikina ankstyvuosius adrenalino ir nuotykių ištroškusius žmones, šunelius. Net vietiniai gyventojai, keliaudami į ganyklas stabteli pasigrožėti reginiu, kaip žmogus užkariauja dangų – įveikia traukos jėgą. Kažkur tolumoje praliuoksi stirnos su savo jaunikliais ir sunku apsispręsti, kur nukreipti kameras ir fotoaparatų objektyvus.

Palydėjus į dangų spalvinguosius balionus grįžtame prie Zarasų salos. Akimirka, kada galime įamžinti gamtos grožį pasislepia po akinančio rūko skraiste. Keliaujame apžvalgos ratu ir žvelgdami į ežero pusę girdime tik balionų skleidžiamą garsą, kai įsiplieskia ugnis. Girdime praskrendančių paukščių garsus ir kelioms akimirkoms paskęstame tokioje migloje, kad net nesimato artimo silueto.

Permainingas rytas pakrauna naujai dienai ir su nuostabiais kadrais ir šypsenomis grįžtame namų link. Grožis visada slepiasi šalia mūsų. Kartais reikia atsimerki, pakelti akis nuo telefono ir įsiklausyti į gamtos ir žmogaus kuriamą pasaką. Nenustokite keliauti ir ieškoti po kasdienybės maskuote glūdinčio tikrojo gyvenimo džiaugsmo!

 

ROKIŠKIS – ką veikti, bei pamatyti 2019 m. Lietuvos kultūros sostinėje ir apylinkėse: spauskite čia>>

Ką pamatyti Biržuose – lankomiausios vietos. Atraskime šiauriausią Lietuvos miestą: spauskite čia>>

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s