Išskirtinė vieta prie Baltijos jūros Latvijoje – Karosta

2020 vasara buvo kitokia nei įprastai. Subyrėjus didesnių kelionių planams pradėjome detalesnę pažintį ne tik su mūsų mylima Lietuva, bet ir kaimynėmis Lenkija, bei Latvija. Šį kartą norime pristatyti išskirtinę vietą prie Baltijos jūros Latvijoje.

Karosta – latv. Kara Osta, karo uostas, rajonas šiaurės Liepojoje, vos 100km nuo Klaipėdos, o nuo Vilniaus apie 400km. Liepoją ir Karostą skiria vos 6km atstumas, tad kai viešėdami Liepojoje pavargsite nuo atostogų saldumo – Karosta pasitiks karinėmis paslaptimis.

Karosta statyta, kaip karinė jūrų bazė, Rusijos caro Aleksandro III įsakymu 1890 – 1906 m. Vėliau įtvirtinimai buvo naudojami Tarybų Sąjungos Baltijos jūrų laivyno reikmėms. Kariniams tikslams ši vieta taip ir nebuvo panaudota. Pirmojo pasaulinio karo metu 1915 m. vasarą fortai buvo susprogdinti, norint sukliudyti jais pasinaudoti vokiečiams.

Sovietų armija Karostoje įsikūrė antrojo pasaulinio karo metu. Čia veikė karinė bazė, švartavosi povandeniniai laivai. O blokiniuose pastatuose buvo apsistoję apie 20 000 kareivių. 1994m. Sovietų armijai pasitraukus iš Latvijos Karostoje liko daug negyvenamų butų.

Taip pat Karostoje rasite karo nusikaltėlių kalėjimą, kuris šiomis dienomis paverstas turistų atrakcija. Rengiamos teatralizuotos ekskursijos, galima įsijausti į sovietų belaisvio vaidmenį ir kalėjime praleisti naktį. O kalėjimo muziejuje galite iš arčiau susipažinti su sovietinio rėžimo palikimu. Pažintį su šiuo kalėjimu atidėjome kitam apsilankymui.

Dar vienas įspūdingas statinys Karostoje – šv. Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvė pastatyta XX amžiaus pradžioje. Cerkvę puošia auksu žibantys kupolai. Karostoje įsikūrus sovietų armijai šioje cerkvėje buvo įrengta kareivių sporto salė ir kino teatras.

O į Karostą iš Liepojos pateksite važiuodami XX a. pradžioje statytu metalinių konstrukcijų tiltu, kurio metalinės detalės buvo pagamintos toje pačioje gamykloje Rusijoje, kaip ir Paryžiaus Eifelio bokšto. Tai vienas seniausių tokios konstrukcijos tiltų Latvijoje. Tiltas 5 kartus per dieną yra pasukamas norint praleisti kanalu plaukiančius laivus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s