Unikali vieta pažinčiai su pelkėmis – Aukštumalos pažintinis takas

Aukštumalos pažintinis takas – unikali vieta pažinčiai su visame pasaulyje žinoma aukštapelke Lietuvoje. Keliaudami taku susipažinsite su pelkei būdingais augalais, daugiau sužinosite apie gyvūniją. Užlipę į apžvalgos bokštelį galėsite pasigrožėti ežerokšniais bei plačiau apžvelgsite didžiulę pelkę.

Pavadinimas: Aukštumalos pažintinis takas

Tako ilgis: 1,2 km, tiek pat reikės grįžti atgal. Iš viso nueisite 2,4 km.

Kaip rasti: takas įkurtas Šilutės rajone, Rūgaliuose, Nemuno deltos regioniniame parke. 99R4+7J, šalia kelio pamatysite nuorodą į taką

Būkite atidūs: Aukštumalos aukštapelkėje gyvena paprastosios angys (gyvatės), kurių įgėlimas nėra mirtinas, bet pavojingas sveikatai.

Takas vingiuoja per aukštapelkę, kuri pasaulyje pripažįstama pelkėtyros mokslo lopšiu. Dar 1902 metais Aukštumalos aukštapelkę detaliai ištyrė ir aprašė vokiečių botanikas C. A. Weber.
Pelkė užima net 2500 hektarų plotą, tai deltinio tipo atvira aukštapelkė, vandeniu pasipildanti ne tik iš kritulių bet ir iš potvynių.
Pažintinis takas vingiuoja senąja kūlgrinda, kuri dar XIII amžiuje jungė dabar jau nebeegzistuojančius pelkininkų kaimus, kuriuose tuo metu gyveno apie 2000 gyventojų – pelkininkų, kurių dalis augino bulves ir kitas daržoves, kita dalis dirbo durpyne.
Dabar galime vaikščioti tvarkingu, mediniu taku, vedančiu link apžvalgos bokštelio. Keliaudami taku per pelkę rasite net 11 informacinių stotelių apie pelkės istoriją bei šiai vietai būdingus retus augalus bei gyvūnus.Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s