Kalbiname Viktoriją ir Aurimą apie keliones po pasaulį ir naujus atradimus Lietuvoje

Nepaprastai malonu sutikti daug šalių ir skirtingų kultūrų pažinusius keliautojus, kurių pasakojimai įtraukia taip, kad norisi patogiai įsitaisius viską išklausyti, o po to patiems leistis į nuotykius. Kalbiname keliautojų porą, kuri entuziastingai dalijasi savo patirtimi keliaujant po pasaulį ir naujus atradimus Lietuvoje.

Prisistatykite mūsų skaitytojams, kas jūs, kaip jūsų gyvenimuose atsirado kelionės ir ką kelionės jums reiškia?  

Mes esame Viktorija ir Aurimas, kelionėmis gyvenanti šeima. Aš (Viktorija) keliauju nuo mažens, o Aurimas keliones atrado nuo maždaug 2017 m., kai atvyko pas mane į Balio salą, kur tuo metu gyvenau. Kelionės mums abiems, visų pirma, patyrimai bei atradimai, būdas mokytis ir augti patiems, geriau pažinti ne tik mus supantį pasaulį, bet ir pačius skirtingiausius jo žmones. Tikime, kad kelionės yra nuostabi sritis, vienijanti įdomius žmones. Visada smagu kelionėse susipažinti su kitais keliautojais, pasidalinti atradimais, įspūdžiais bei patarimais. Kalbiesi kartais su tik ką sutiktu žmogumi ir atrodo, kad tu jį jau seniai pažįsti, argi tai nenuostabu…?   

Kas nulemia sprendimą, kuria kryptimi vyksite atostogauti?

Vienas pagrindinių kriterijų – kad keliaujant būtų įvairovė, t.y. šiek tiek gamtos, šiek tiek miestų, šiek tiek kultūros, kažkiek kalnų, jei įmanoma, ir vandens. Taip, kaip negalėtume visą kelionę gulėti prie pačios gražiausios jūros, sunku būtų ir vien miestus tyrinėti, ar vien kopti į kalnus pvz. 3 savaites (nors to dar nebandėme, tad kas žino :)). Jei laiko turime daugiau, norisi nukeliauti kuo toliau, tad dažnai galvose sukasi kelios jau iš seniau sugalvotos šalys. Žiūrime, žinoma, ir biudžetą, nes prisipažinsime, kad tikrai gera, kai nuvykus į šalį neturi jaudintis dėl to, kad norėdamas kažką aplankyti, turėsi save riboti, skaičiuoti ar pan. Matyt todėl, dažnai kelionių krypties pasirinkimą lemia tai, kad vykstame į besivystančias šalis pvz. Pietryčių Aziją, kur viskas dar pigiau, nei pvz. Europoje ar Š. Amerikoje. Svarbu taip pat ir kultūra, t.y. kad būtų saugu ir patiems norėtųsi tą kultūrą pažinti. Tarkime, esame girdėję nemažai įdomių istorijų ir pačių puikiausių atsiliepimų apie Indiją, bet jei atvirai, kažkodėl vis dar “kaupiamės“ šiai šaliai bei jos kultūrai, net nežinau kodėl… Kai kurių trumpųjų kelionių idėjos gimdavo ir dėl mažų skrydžių kainų (pvz. 20 eur skrydis į Varšuvą į abi puses), tiesa, bus matyti, kaip bus ateityje, ar vis dar bus tokių kainų, kai keliavimas atsigaus labiau 🙂  

Kuri pasaulio vieta paliko didžiausią įspūdį ir kodėl?  

Gana nelengvas klausimas, nes labai sunku išsirinkti :)) Išskirčiau, jei galima, tris (čia nėra eilės tvarka, nes tikrai sunku būtų išsrinkti vieną):

Indonezijos Flores saloje esantis Komodo nacionalinis parkas. Tai negyvenamas salynas, kuriame galima pamatyti didžiausius driežus pasaulyje, nardyti nuostabiose vietose ir pamatyti labai įvairią vandens gyvūniją (vėžliai, manta rajos ir pan.), dienos išvykai apsilankyti nuostabiuose laukiniuose balto ar rožinio smėlio paplūdimiuose.

Flores sala, Indonezijoje

Vietnamo šiaurėje esantis Ha Giang regionas, kuris yra gana autentiškas, nes iki ten nėra tiesioginių traukinių ar skrydžių, tik autobusai, o keliauti po regioną patogiausia motoroleriu. Važiuojant kalnų keliais bei serpantinais, norisi nuolat stoti ir fotografuoti vis gražėjančius vaizdus. Nakvynei dažniausiai apsistojama nakvynės namuose pas vietinius, taip dar geriau pažįsti šalies specifiką.

Vietnamas

Kuba dėl jos spalvų visomis prasmėmis – tai ir spalvotieji pastatai bei automobiliai, ir spalvingas žmonių gyvenimas, kurį šiek tiek pamatėme bei pajutome, nes praktiškai visos kelionės metu apsistodavome pas vietinius jų namuose. Ir dar – Karibų vandens žydrynė….  

Papasakokite apie projektą “Myliu keliones“, nuo ko viskas prasidėjo, koks projekto tikslas?

Myliukeliones.lt atsirado 2018 m., o projekto tikslas – suvienyti kelionių entuziastus ir tinklaraštininkus. Tai vieta, kur kelionių tinklaraštininkai gali dalintis savo kelionių aprašymais, o norintys keliauti, gali rasti daug nuostabių idėjų, patarimų bei įkvėpimų kelionėms.  Projekto priešistorė yra dar 2016 m. pradėtas rašyti blogas apie kelionę bei gyvenimą Indonezijoje. Besidalinant kelionės įspūdžiais, palaikymo ir klausimų sulaukiau ne tik iš draugų bei artimųjų, bet ir iš kitų keliautojų, panašių į mane. Labai nustebino, kiek daug yra keliaujančių ir rašančių apie savo keliones. Labiausiai pradžiugino tai, kiek daug visi turime kuo pasidalinti. Tam, kad visi vieni apie kitus sužinotume lengviau bei pasisemtume įkvėpimo, sukūrėme myliukeliones.lt.  

Šią vasarą daugelis pažinome Lietuvą iš naujo, o ar jūs keliavote po Lietuvą? Ką naujo atradote?  

Šią vasarą kaip niekada daug keliavome po Lietuvą ir labai džiaugėmės tuo, kiek daug visko atradome (arba pažinome iš naujo). Didžiausias atradimas buvo Kėdainių miestas su jo nedideliu, bet jaukiu senamiesčiu, gatvelėmis bei kavinėmis, viena iš trijų Lietuvoje esančių Rotušių ir, žinoma, agurkų skonio ledais! 

Taip pat labai džiugino įvairios aktyvios pramogos, pvz.: plaukiojimas skaidria valtimi, kai gali stebėti ežero augmeniją bei gyvūniją, arba pasivažinėjimas džipais ir gyvūnų stebėjimas laisvėje.

Šiemet taip pat pat atradome ir nemažai išskirtinių nakvynės vietų Lietuvoje, net atskirą įrašą apie tai pradėjome rašyti ir jį nuolat pildome. Mums asmeniškai tai itin įdomi tema, nes esame tie, kuriems prabanga nedaro įspūdžio, užtad nakvynė dviese vidury miškų – pats romantiškiausias nuotykis 🙂  

Ką patartumėt aplankyti Lietuvoje per vienos dienos išvyką?  

Mūsų pačių šiemet atrastas Dieveniškių istorinis regioninis parkas, kuriame yra ir kažkada savarankiška buvusi Paulavos respublika, išlikę dvaro gruvėsiai. 

Dūkštų pažintinis takas. Rudenį spalvoti labai atrodo įspūdingai, o vasarą ten galima praleisti nors ir visą dieną, jei mėgstate piknikauti.

Dubingiai, kur yra Dubingių pažintinis takas bei piliavietė, Jurkiškių upelio pažintinis takas, Dubingių žirgynas.

Šilutė

Jei esate Vakarų Lietuvoje – Šilutė, Rusnė ir apylinkės. Taip pat ir Švėkšnos miestelis (galima arba atskirai, arba lankant ir kitus miestelius).

Kelionė traukiniu dienai į Kauną gali būti labai smagi idėja šeimoms su vaikais 🙂

Akimirka iš susitikimo su Viktorija ir Aurimu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s