Telšė – žemaitėjės suostėnė. 10 lankytinų vietų Telšiuose

Lekiam patyrinėti vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančius Telšius, Žemaitijos sostinę!
Telšius rasite šiaurės vakarų Lietuvoje, Žemaičių aukštumoje, 69 km į vakarus nuo Šiaulių, o nuo Klaipėdos 87 km į šiaurės rytus. Žemaitijos sostinė įsikūrusi prie Masčio ežero ir Durbinio upelio. Centrinė miesto dalis yra urbanistikos paminklas.

Mums buvo nepaprastai gera apsilankyti Telšiuose, papirko ramybe, tvarka ir jaukumu. Nepravažiuokite pro šalį ir jūs, stabtelėkit pasivaikščioti ir paieškoti meškučių (apie jas vėliau) ir pamatyti šias lankytinas vietas:

Ješibotas – mieste išlikę aukštosios rabinų mokyklos pastatai. Telšių ješibotas XIX a. buvo pripažintas vienu didžiausių Europoje, vienu metu jame studijavo iki 500 rabinų. Todėl apie Telšius pasaulis girdėjo, kaip apie žydų dvasinį centrą. XIX a. viduryje net 37% Telšių miesto gyventojų buvo žydai.


Adresas: Iždinės g. 8A, Telšiai 87128

Masčio ežero krantinė – ledyninės kilmės ežeras pietinėje miesto dalyje. Kruopščiai sutvarkyta, moderni miesto poilsio zona. Įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelės, tilteliai, suolai, želdynai, skulptūros. Tokios poilsio zonos galėtų pavydėti daugelis Lietuvos miestelių.

Adresas: šiaurinė Masčio ežero krantinė

Turgaus aikštė – gyvybinga, šurmuliuojanti aikštė, išpuošta skulptūromis. Galėsite pasisveikinti su Lietuvos skaliku, sužaisti žaidimą ,,Pažink Žemaitijos sostinę“, taip pat rasite Rotušės šulinį, miesto laikrodį, Žemaitijos gaublį ir kitas skulptūras.
Ši vieta nuo seno išliko viena svarbiausių telšiškių susirinkimų vieta.


Adresas: Turgaus a.

Šv. Antano Paduviečio katedra ir katedros aikštė. Seniau šioje vietoje stovėjo medinės bažnyčios, kurios neišliko. Mūrinė bažnyčia buvo pradėta statyti 1761 m. užbaigta 1794 m. Po 101 metų buvo pristatytas bažnyčios bokštas, kurį pažeidus audrai teko atstatyti.
Katedros aikštėje galite stebėti fontano purslus, taip pat galite apžiūrėti miesto maketą skirtą neregiams.


Adresas: Katedros a. 2, Telšiai 87130

Telšių amfiteatras – Romos imperijos laikams būdingas akcentas Telšiuose, tai miesto renginių vieta, iš čia atsiveria graži Masčio ežero panorama. Netoli amfiteatro įrengtas liftas nusileisti į Masčio ežero pakrantę.


Adresas: Ežero g. 6, Telšiai 87339

„Didžioji žemaičių siena“ – Respublikos gatvėje sukurta atraminė siena, kuri atskiria šaligatvį ir Insulos kalvą. Siena atidaryta 2010 m. ant plokščių sužymėti pagrindiniai Žemaitijos įvykiai, įdomu tai, jog užrašai yra žemaičių kalba ir yra apjungti su žemaičių istorijai būdingais simboliais.


Adresas: Respublikos g., Telšiai 87130

Suraskite 47 Telšių meškutes – pasak legendos meškos padėjo žemaičiams auginti vaikus. Respublikos gatvėje jus pasveikins skulptūra „Žemaitijos legendos“ meška vaizduojanti Žemaitijos motiną, kuri ant savo nugaros neša ne tik meškiukus, bet ir žemaitukus. Sakoma, kad patrynus meškos nosį gali išsipildyti geri norai. Taip pat rasite ant tiltelių turėklų įsitaisiusių meškučių prie Masčio ežero, turgaus aikštėje ir kitose miesto vietose.

Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. 1536 m. buvo įkurta Telšių parapija, tais pačiais metais buvo pastatyta ir bažnyčia. Statinys daug kartų atstatytas, šiuos laikus pasiekė tik varpas nulietas 1619 m. Bažnyčia turi neogotikos, neobaroko ir neobizantinio stilių bruožų. Vienabokštė, viduje įrengti trys altoriai.


Adresas: Šviesos g. 2, Telšiai 87127

Telšių apžvalgos aikštelė – ant švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios kalvos, ant kurios taip pat rasite ir trijų kryžių paminklą. Atsiveria graži panorama į Masčio ežerą bei gatvę su gyvenamaisiais namai.


Šviesos g. 2, Telšiai 87127

Žemaičių muziejus „Alka“ –  renka, saugo, restauruoja, tiria, eksponuoja, bei populiarina žemaičių istoriją. Muziejus sukaupęs daugiau, kaip 60 000 eksponatų iš archeologijos, numizmatikos, etnografijos, spaudinių, liaudies meno, skulptūros, grafikos, taikomosios dailės kolekcijų.


Malūno g. 5, Telšiai 87392

Daugiau nuotraukų iš Telšių:

Naujausi įrašai:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s