Pažinkite saulės miestą. Ką pamatyti Šiauliuose?

Jei ir Jūs panorote geriau pažinti Lietuvos šiaurinę dalį – užsukite į Šiaulius! Saulės mietas nuo Vilniaus nutolęs 210 km, nuo Kauno – 142 km, nuo Klaipėdos – 161 km. Mieste gausu muziejų įvairia tematika: fotografijos, dviračių, kino, medicinos, angelų, policijos ir kt. Mieste sutiksite garsųjį „auksinį berniuką“ ir „Geležinę lapę“ bei daug kitų skulptūrų. Turėsite jaukų laiką miesto bulvare, o visai netoli Šiaulių galėsite aplankyti pasaulinės reikšmės Kryžių kalną.

Chaimo Frenkelio vila, tai išskirtinė Šiaulių miesto erdvė. Rūmai buvo pastatyti 1908 metais. Čia gyveno Chaimo Frenkelio šeima. 1920 – 1940 m. veikė privati žydų gimnazija, per antra pasaulinį karą buvo įkurta vokiečių karo ligoninė, vėliau veikė sovietų karo ligoninė. 1994 m. pastatas perduotas Šiaulių “Aušros” muziejui.
Viloje veikia dvi ekspozicijos: „Provincijos dvaras XIX a. vid. – XX a. vid. ir „Žydų kultūros paveldas Šiauliuose pirkliai Frenkeliai”

Adresas: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai

Dviračių muziejus – vienintelis toks Lietuvoje, kurio visa ekspozicijos tematika dviračiai. Šiame muziejuje eksponuojama daugiau nei 67 dviračiai, 4 velomobiliai ir apie 222 kiti eksponatai. Unikali galimybė susipažinti su dviračių vystymosi istorija nuo XVIII a. iki šių dienų.
Šiauliai buvo vadinami dviračių sostine dėl dažnai organizuotų dviračių populiarinimo renginių į kuriuos susirinkdavo minios dviračių entuziastų.

Adresas: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Dviračių muziejus, Vilniaus g. 139, Šiauliai

Šiaulių bulvaras – pėsčiųjų takas centrinėje miesto dalyje. Bulvaro pradžia – Vilniaus ir Žemaitės gatvių sankirta, pabaiga – Vilniaus gatvės ir Draugystės prospekto sankirta, ilgis 1,28 km. Šiauliai didžiuojasi  savuoju bulvaru, nes tai trečias pagal senumą bulvaras Europoje. Šioje šiauliečių ir miesto svečių pamėgtoje vietoje gausu parduotuvių, kavinių.

Adresas: Vilniaus g. , Šiauliai

Fotografijos muziejus – vienintelis specializuotas fotografijos istorijos, meno ir technikos muziejus. Svarbus daugiafunkcis fotografijos centras saugantis ir reprezentuojantis beveik 150 000 eksponatų, Lietuvos vizualiojo paveldo, fotografijos technikos ir įrangos, spaudinių ir dokumentų rinkinį.

Adresas: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai

Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra. Yra išlikę pasakojimų kodėl katedra pastatyta būtent šioje vietoje. Legenda sako, kad kartą į Šiaulius atėjo didžiulis jautis, atsigulė pailsėti ir užmigo amžinu miegu. Laikui bėgant vėjas apnešė jį žemėmis, taip susiformavo kalvelė ant kurios dabar ir stove Šiaulių miesto katedra.
Renesanso stiliaus pastatas, lotyniško kryžiaus planas, vienabokštis. Ant pietinės pastato sienos 1625 m. įrengtas saulės laikrodis. Pastato dekore vyrauja kolonos sujungtos arkiniais stogeliais.

Adresas: Aušros takas 3, Šiauliai

Geležinė lapė – Šiauliuose prie Talksšos ežero pastatyta didžiulė gyvūno skulptūra, kurios svoris beveik 7 tonos, ilgis apie 15 metrų, o aukštis net 6,6 metro, plotis 4, 15 metro. Skulptūros autorius Vilius Puronas, sukūrimo data 2009 metai. Lapėje įmontuota plieninė širdis, joje įdėta kapsulė, kurioje – vario plokštė, kurioje iškalti palinkėjimai ateities kartoms.
Taip pat šalia geležinės lapės rasite ir energetinį labirintą, “Petankės” žaidimo aikštelę. Nuo Talkšos ežero pakrantės prasideda Talkšos ekologinis takas, kuriuo einant galima pasiekti Salduvės (Žuvininkų) piliakalnį.

Adresas: Talkšos ežero pietinė pakrantė, Šiauliai

Žuvininkų piliakalnis (Salduvės kalnas) ant, kurio yra stovėjusi medinė pilis, kuri buvo šiaurinių Lietuvos žemių gynybos centras. Nuo piliakalnio galima pasigrožėti panorama, o žiemą čia renkasi šiauliečiai pačiuožinėti rogutėmis.

Adresas: Žuvininkų g., Šiauliai

Saulės laikrodžio aikštė – įrengta 1986 metais. Aikštėje stove 18 metrų aukščio kolona su paauksuota skulptūra “Šaulys”, kurią vietiniai ir miesto svečiai geriau žino, kaip auksinį berniuką, skulptūros aukštis siekia 4 metrus ir sveria 700 kg.  Aikštės grindinyje įlieti skaičiai, kurie žymi saulės laikrodžio valandas. Įrengiant aikštę norėta įprasminti 3 Šiaulių miestui svarbius simbolius: saulę, prisimenant 1236 metais vykusį Saulės mūšį, šaulį, kuris siejamas su miesto pavadinimo kilme ir nuolatos bėgantį laiką.

Adresas: Ežero g. ir S. Šalkauskio g. sankryža, Šiauliai

Šiauliuose rasite ir daugiau įvairių miestui ir visai Lietuvai svarbių lankomų objektų. Istorijos gerbėjai gali aplankyti ne tik fotografijos ar dviračių muziejus, bet ir:

Kino muziejus, kuriame sukaupti eksponatai pasakoja apie kino filmų kūrimo procesą, autorius, miesto kino istoriją.
Adresas: Aušros al. 15, Šiauliai

Telefonijos muziejus, kur pamatysite nemažą eksponatų kolekciją ir įvairios istorinės medžiagos apie telefoniją Lietuvoje ir pasaulyje.
Adresas: Dvaro g. 85, Šiauliai

Šiaulių geležinkelių muziejus, kuris kaupia, saugo ir restauruoja muziejines vertybes, kurios susijusios su Šiaulių krašto geležinkelio istorija.
Adresas: Dubijos g. 26, Šiauliai

Angelo muziejus, kuriame rasite apie 500 eksponatų angelų tematika.
Adresas: Aušros al. 48, Šiauliai

Šiaulių apskrities policijos muziejus kuriame galėsite susipažinti su Lietuvos ir Šiaulių policijos atsiradimo istorija, pamatyti pareigūnų uniformas ir netgi pasimatuoti neperšaunamą liemenę, antrankius ir pasidaryti pirštų antspaudus.
Adresas: Aušros al. 19, Šiauliai

Neišvardinsime visų Šiauliuose esančių muziejų, bet jų ten tikrai rasite dar daugiau. O bevaikštinėdami miesto gatvėmis pastebėsite daug paminklų, skulptūrų: Chaimo frenkelio, Povilo Višinskio paminklus, skulptūras „Aušra”, „Poilsis/senelis su anūkais”, „Skaitantis žmogus”, „Stiprios nosys”, „Mano batai”, kompoziciją „Angelų lietus”, „Mergaitė su dūdele”, Rūdės fontaną, Pelikanų fontaną ir kt.

Besidomintys religinės paskirties pastatų architektūra Šiauliuose ras ir daugiau bažnyčių:
Šiaulių šv. Ignaco Lojolos bažnyčia, adresas: Vilniaus g. 247B, Šiauliai

Šiaulių stačiatikių Petro ir Povilo parapijos cerkvė, adresas: Rygos g. 2a, Šiauliai

Šiaulių šv. Jurgio bažnyčia, adresas: Kražių g. 17, Šiauliai

Šiaulių švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia, adresas: Gegužių g. 57, Šiauliai

Dar kelios įdomios vietos Šiauliuose:

Centų kambarys – paminklas lietuviškai valiutai, adresas: Šiaulių akademijos Informacijos centras, Vytauto g. 84, Šiauliai

VU ŠA botanikos sodas – reprezentacinė ir edukacinė tyrimų bazė, adresas: Paitaičių g. 4, Šiauliai

Vaistinė „Valerjonas” ant kurios stogo įsitaisę katinai, toje vietoje vaistinė veikia nuo 1870 – ųjų, adresas: Vilniaus g. 173, Šiauliai

Viena gausiausiai lankomų vietų Šiaulių rajone – Kryžių kalnas, Jurgaičių (Domantų) piliakalnis. Šalia Šiaulių – Rygos plento ir geležinkelio, 12 km į šiaurę nuo Šiaulių miesto.
Ant piliakalnio yra tūkstančiai kryžių atkeliavusių ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio. Apytiksliais skaičiavimai ant kalno yra 200 000 kryžių.

Adresas: Jurgaičiai 81439

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s