Andalūzijos pakrantė, nuo Malagos iki Almerijos I dalis

Vasarą Ispanija alsuoja karščiu, o karštį mes labai mėgstame, tad pačiame vasaros viduryje išsiruošiame patyrinėti Andalūzijos regiono pakrantės. Planuojame keliauti nuo Malagos iki Cabo de Gata gamtos parko Almerijos provincijoje, kur galima pajusti sausą ir karštą dykumų klimatą.

Andalūzija, ispaniškai – Andalucia yra antras pagal dydį, bet daugiausiai gyventojų turintis iš septyniolikos Ispanijos regionų. Regionas išsidėstęs Ispanijos pietuose, sostinė – Sevilija. Įdomu, tai jog Andalūzijos krantus skalauja ne tik Viduržemio jūra, bet ir Atlanto vandenynas pietvakariuose. Andalūzija ribojasi su Jungtinės Karalystės kolonija – Gibraltaru. Regionas suskirstytas į 8 provincijas: Almerijos, Chaeno, Granados, Huelvos, Kadiso, Kordobos, Malagos, Sevilijos. Pakrantė taip pat suskirstyta į 4 zonas: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Tropical ir Costa de Almeria.

Kelionę pradedame nuo Malagos, vieno svarbiausių šalies uostamiesčio. Malagoje gyvena panašus skaičius žmonių, kaip ir Vilniuje. Tai vienas seniausių Europos miestų. Pasak mokslininkų miestą įkūrė finikiečiai apie 770 m. pr. Kr. Malagoje gimė žymusis tapytojas ir skulptorius Pablo Picasso, hebrajų poetas ir žydų filosofas Saliamonas Ibnas Gabirolis bei aktorius Antonio Banderasas.
Žiemos čia švelnios, o vasaros itin karštos. Vidutiniškai net 300 dienų per metus čia šviečia saulė.

Iš oro uosto keliaujame tiesiai į miesto centrą, susirandame išsinuomotus apartamentus, paliekame kuprines ir lekiame į labai lauktą pažintį su Andalūzijos regionu.  Ispanijoje turistinio sezono įkarštis, tad miestas šurmuliuoja, gyvenimas verda visą parą.

Mūsų dėmesį patraukia vienas pagrindinių miesto statinių – Malagos katedra, kurią pastatyti užtruko daugiau nei 200 metų. Aukštis 84 metrai. Dėl ilgo statybų laikotarpio galima pastebėti persipynusius architektūros stilius nuo gotikos, renesanso iki baroko užuomazgų.

Apžiūrėję katedrą keliaujame toliau, vakarėja. Skubam pamatyti saulėlydį iš aukštai, tam pasirinkome Malagos Alcazaba tvirtovę, miesto centre, įkurtą ant kalvos, kurią XI a. pradžioje pastatė hamudidų dinastija. Tai geriausiai išsilaikiusi alcazaba (citadelė) Ispanijoje. Sienomis jungiančiu koridoriumi galima pasiekti Gibralfaro pilį iš, kurios atsiveria Malagos uosto ir miesto vaizdai.

Planuojame vakarą praleisti prie Viduržemio jūros, pakeliui dėmesį patraukia spalvingas statinys, pasirodo tai yra itin garsaus Paryžiaus Pompidou centro ir Malagos bendradarbiavimo vaisius – „El Cubo“ (kubas). Nuo 2015-ųjų šioje plieno ir stiklo konstrukcijoje buvo eksponuojama apie 70 darbų iš Pompidou centro Paryžiuje.

Jūrą pasiekiame saulei jau nusileidus, mėgaujamės pasteliniais dangaus atspalviais ir ispaniška šiluma. Ah, kaip gera, kai vakarais nereikia šiltesnių drabužių. 1, 2, 3, 4… tiek kartų atšoka į vandenį mėtomi plokšti akmenukai. Jaučiame nuovargį po dviejų skrydžių ir įspūdžių pilnos dienos, tad patraukiame atgal į apartamentus, gražia Paseo del Muelle Uno krantine su įdomia stogine, kuri karštomis dienomis mesdama šešėlį, šiek tiek apsaugo nuo saulės kaitros, krantinės gale puikuojasi Malagos švyturys – La Farola de Malaga.

Jau temstant žingsniuojame Malagos senamiesčio gatvėmis, įsižiebia šviesos, dar kartą praeiname katedrą, kuri sutemus atrodo dar įdomiau, stabtelime dar pasigrožėti.

Gerai išsimiegoję, rytą pradedame ramiu pasivaikščiojimu pajūrio promenada, žmonių dar nedaug, vienas kitas bėgikas ar greitojo ėjimo entuziastas. Žalios papūgėlės klykauja įsitaisiusios palmėse, glosto švelnus vėjelis. O jau pakankamai šilta saulė kviečia išsimaudyti Viduržemio jūroje. Grįždami iš paplūdimio užsukame į turgų – Mercado Central de Atarazanas, kur įsigyjame vietinių vaisių, ypač išsiilgtų papajų. Centrinis Malagos turgus pastatytas 1879 metais, buvusios maurų laivų statyklos vietoje. Turguje parduodami tik maisto produktai.

Papietavę patraukiame link Malagos kalnų – Montes de Malaga. Aukščiausia viršūnė Cresta de la Reina yra 1030 metrų. Kalnus gaubia debesys, pajaučiame vėsų vėją, kuris atgaivina jau spėjusią įdegti odą. Sutinkame laisvai besiganančių arklių šeimą, mus lenkia dviratininkai. Radę gražią vietą prisėdame ir mėgaujamės atsiveriančiu vaizdu. Grįždami žemyn dar pabendraujame su arkliais, draugiški, leidžiasi būti paglostyti. Gera matyti laisvai besiganančius gyvūnus, visai kas kita nei Malagos centre, karštomis vasaros dienomis įkinkyti arkliai triukšmingose gatvėse, kvėpuojantys užterštu oru. 

Vakarą praleidžiame Malagos „Užupyje“ Las Lagunillas rajone, kur viso pasivaikščiojimo metu lydi gatvės menas. Daugelis darbų perteikia aktualias socialines problemas su kuriomis kiekvieną dieną susiduria Lagunilas rajono gyventojai, taip pat vaizduojami čia gyvenantys arba gimę žmonės.

Skiriame laiko ramiam pasivaikščiojimui po Malagos parką, kuriame gausu įvairiausių rūšių palmių, bananmedžių, įvairių didžialapių augalų, kurie karštomis vasaros dienomis sukuria pavėsį. Per parką veda takai, yra suoliukų poilsiui.

Susipažinę su Malaga važiuojame link Costa Tropical pakrantėje įsikūrusio miestelio Almunecar, pakeliui aplankome Tore del Mar miestelį, bet apie jį ir dar daugiau kitoje dalyje.

Daugiau apie Ispaniją:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s